Reklama

Trzecia Droga przedstawiła kolejnych kandydatów. Na listach przedsiębiorca z Przemyśla i nauczycielka oraz społeczniczka z Lubaczowa

Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do Sejmu i Senatu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Jedynkami z Podkarpacia są burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz (jedynka w okręgu nr 22 przemysko-krośnieńskim) i wójt Świlczy Adam Dziedzic (numer jeden okręgu nr 23 rzeszowsko-tarnobrzeskiego). Na podkarpackich listach znajdziemy też przedsiębiorcę z Przemyśla i nauczycielkę oraz społeczniczkę z Lubaczowa.

– Przedstawiam kolejnego kandydata, który będzie startował w nadchodzących wyborach parlamentarnych do Sejmu z list Trzeciej Drogi. Jest nim Arkadiusz Południak, społecznik, przedsiębiorca z Przemyśla. To on będzie kandydował, jako alternatywa dla Przemyśla, jako nowa twarz Przemyśla – powiedział podczas piątkowej (25 ub. m.) konferencji prasowej na przemyskim Rynku burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, który na listach okręgu nr 22 (przemysko-krośnieński) zajmuje pierwsze miejsce.

Przemyślanin Arkadiusz Południak (nr 13 na liście okręgu 22) jest przedsiębiorcą, z wykształcenia politologiem, który w działaniach związanych z polityką ma już doświadczenie. Jak powiedział, polityką i współpracą z politycznymi organizacjami młodzieżowymi zajmował się przez prawie 10 lat. Działał też w obszarze NGO (organizacji pozarządowych). Należał do Partii Demokratycznej, z Polską 2050 jest związany od 2022 roku.

Reklama

Podczas przemyskiego spotkania podkreślił, że obserwując dziś polską scenę polityczną, nie może znieść tego, jak zarządzane jest państwo.

– Działa się ciągle na krótki termin. Nikt nie mówi o horyzontach, o tym, co przyjdzie za pięć, dziesięć lat, piętnaście lat. Za każdym razem próbuje nam się tylko zamydlić oczy, tak jak ostatnio pomysłem z 800+, dorzucić trochę kasy, kogoś kupić, by szybko skoczyło w sondażach –  mówił.

Zaznaczył też, że jako ojciec córek nie chce zostawić im kraju, gdzie będzie się je traktowało bez godności, gdzie będą miały ewidentnie mniej praw.

Reklama

– Dlaczego? Bo wkracza jakaś ideologia, bo ktoś musi realizować swoje chore ambicje i mówić, co im wolno, a czego im nie wolno, uczyć ich „cnót niewieścich” i ugruntowywać je na siłę, indoktrynować w szkole czy...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 50% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    02394787_618 2023-09-23 22:09:39

    partia dwóch stand-uperów z czterema wspólnymi córkami... popelina i szkoda czasu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama