Trzej Królowie przeszli również ulicami Lubaczowa i dotarli na Rynek. Za nimi szli mieszkańcy miasta.
Świętowanie rozpoczęło się od mszy św. w kościele św. Karola Boromeusza. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przedstawili jasełka. Po nich wszyscy udali się w uroczystym pochodzie na Rynek. Na czele parady szli Trzej Królowie.
W tym samym czasie w konkatedrze odbył się koncert Zespołu Śpiewaczego „Kresy”, po którym została odprawiona msza.
Po modlitwie wyruszył na Rynek orszak ze Świętą Rodziną. On jako pierwszy dotarł do szopki. Następnie pokłon Dzieciątku oddali monarchowie. Aktorzy Teatru Małych Form wystąpili z przedstawieniem „Oddajmy cześć Jezuskowi” i odbyło się wspólne kolędowanie z Zespołem Śpiewaczym KRESY. Zebranym życzenia złożyli zastępca burmistrza Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki i starosta lubaczowski Zenon Swatek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze