Reklama

„Trzeźwy poranek” w regionie. Policjanci zatrzymali 17 kierowców pod wpływem alkoholu

27/04/2015 13:26

Na drogach powiatu przemyskiego, jarosławskiego i przeworskiego policjanci skontrolowali dokładnie 3762 kierowców. 17 było pod wpływem alkoholu.

Najwięcej wydmuchał kierowca opla, zatrzymany na Alei Wolności w Przemyślu. 33-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego miał w organizmie prawie 1,6 promila alkoholu. Na drogach powiatu przemyskiego funkcjonariusze wykryli łącznie 6 pijanych kierowców. Wśród nich była jedna kobieta. 46-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego usiadła za kierownicę osobowego renault mając ponad 1 promil.
W pow. jarosławskim policjanci również zatrzymali sześciu kierowców: u trzech stężenie alkoholu nie przekraczało 0,5 promila, więc odpowiedzą za wykroczenie. Trzej mieli odpowiednio po nieco ponad 0,5 i 0,8 promila.
Około godz. 5.30 w Jarosławiu na ul. Pruchnickiej patrol dał sygnał do kontroli kierującemu volkswagenem passatem. Badanie stanu trzeźwości 47-letniego mieszkańca gminy Rokietnica pokazało, że ma ponad  0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego. Tuż przed godz. 7 w Jarosławiu na ul. 3-go Maja policjanci kontrolowali kierującego volkswagenem golfem. Badanie stanu trzeźwości 40-letniego mieszkańca gminy Pawłosiów pokazało wynik ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującego. Około godz. 7 w Jarosławiu na ul. Pruchnickiej patrol sprawdził stan trzeźwości kierującego motorowerem. 32-letni mieszkaniec gminy Pruchnik miał ponad 0,5  promila alkoholu w organizmie. W czasie kontroli kierujący nie miał przy sobie dokumentów pojazdu ani prawa jazdy.
Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeworskiej komendy pracowali w 19 punktach kontrolnych. W czterech przypadkach kierowcy odpowiedzą za przestępstwo. U jednego kierującego stwierdzono stan po użyciu alkoholu, co stanowi wykroczenie.
Wszyscy kierujący odpowiedzą karnie. Grozi im kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat a także zakaz prowadzenia pojazdów.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    murgrabia - niezalogowany 2015-04-27 13:53:01

    Codziennie rano i po godzinach urzędowania!!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ulica nie tylko dla Qur.., ale - niezalogowany 2015-04-27 20:16:15

    gdyby się uparli , to można w ciągu miesiąca nauczyć kierowców trzeźwości. Codziennie kontrole i nie ma bata ,że przestali by pić.A tak Policjantki sa zatrudniane do dawania pupy, i w taki sam sposób zatrudnione , więc siedzą za biurkiem, zamiast być na ulicy i służyć wszystkim.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    44 - niezalogowany 2015-04-28 19:32:09

    4 piwka do kolacji i rano rano są wyniki 0,5-0,8. Codziennie takie akcje, a po jakimś czasie będzie spokój z pijanymi na drogach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości