Reklama

Trzy dni świętowania wojskowego jubileuszu [ZDJĘCIA]

Piękny jubileusz 25-lecia powstania obchodził 14. Dywizjon Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza z Jarosławia. Uroczystości w tym związane trwały aż trzy dni i wpisane zostały w akcję „Jarosławskie dla Niepodległej”.

Obchody rozpoczęła promocja książki o patronie dywizjonu autorstwa Jerzego Majki. Najwięcej emocji przyniosła defilada pododdziałów Garnizonu Jarosław i 20. Pułku Ułanów z Wierzawic, połączona z oficjalnymi uroczystościami na Rynku oraz piknik na jarosławskich bulwarach[paywall]. Były tam pokazy i występy m.in.: sprzętu wykorzystywanego przez żołnierzy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 3. Brygadę WOT, solistek z Klubu Wojskowego i park linowy, dzięki 5. Batalionowi Strzelców Podhalańskich, występy uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Były polskie „biało-czerwone” pierogi dzięki Zespołowi Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących, strefa zabaw dla najmłodszych, grill i wojskowa grochówka. Swoje umiejętności prezentowali członkowie Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej,  20. Pułk Ułanów z Wierzawic.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości