Piękny jubileusz 25-lecia powstania obchodził 14. Dywizjon Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza z Jarosławia. Uroczystości w tym związane trwały aż trzy dni i wpisane zostały w akcję „Jarosławskie dla Niepodległej”.
Obchody rozpoczęła promocja książki o patronie dywizjonu autorstwa Jerzego Majki. Najwięcej emocji przyniosła defilada pododdziałów Garnizonu Jarosław i 20. Pułku Ułanów z Wierzawic, połączona z oficjalnymi uroczystościami na Rynku oraz piknik na jarosławskich bulwarach[paywall]. Były tam pokazy i występy m.in.: sprzętu wykorzystywanego przez żołnierzy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 3. Brygadę WOT, solistek z Klubu Wojskowego i park linowy, dzięki 5. Batalionowi Strzelców Podhalańskich, występy uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Były polskie „biało-czerwone” pierogi dzięki Zespołowi Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących, strefa zabaw dla najmłodszych, grill i wojskowa grochówka. Swoje umiejętności prezentowali członkowie Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej, 20. Pułk Ułanów z Wierzawic.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze