Reklama

Trzy, dwa, jeden. Wyrzut! Eksplozja kolorów i Festival Twierdza

26/07/2019 17:30

Sobota, godzina 15.30. Na arenie amfiteatru na Zniesieniu gromadzi się kilkadziesiąt osób. Dzieci, młodzież, dorośli. Za barierkami okalającymi amfiteatr widzowie. Prowadzący zaczyna odliczanie. – Trzy, dwa, jeden – pada komenda – wyrzut!

Zaczyna się festiwal kolorów. Nad zgromadzonymi na arenie unosi się różnokolorowy obłok, tak gęsty, że przysłania słońce. Kolory opadają i osiadają na uczestnikach zabawy, którzy nacierają się kolorowym pudrem.

Jakiś chłopak resztę pudru z torebki wysypuje ojcu na głowę i patrzy zdumiony, bo nigdy nie widział ojca zielono-pomarańczowego. Nie zdaje sobie sprawy, że on też tak wygląda i obaj wybuchają śmiechem. Niebieska córka ściska czerwoną mamę i też się dobrze bawią. Obok cztery nastolatki wcierają sobie kolory w twarze, odchodzą na bok, robią selfie i za moment ich wszyscy znajomi zobaczą, jak fajnie się bawią. Dookoła areny biegają rodzice i komórkami próbują nagrać swoje pociechy, co nie jest takie łatwe, bo biorący udział w show wyglądają wszyscy tak samo kolorowo.

Mija dziesięć minut fajnej zabawy i uczestnicy, kolorowi od stóp do głów, powoli się rozchodzą. Wtedy na arenę wbiega mały chłopak i tarza się w po resztkach rozsypanego pudru, po czym, już kolorowy, wstaje dumny. Pewnie nie miał dziesięciu złotych na torebkę pudru holi, a też chciał być taki jak inni. Teraz cały amfiteatr mieni się jaskrawymi barwami, a do stoiska z pudrem holi ustawia się kolejka chętnych do następnego wyrzutu.

– Ja bym tam nie wszedł – mówi do żony starszy jegomość. – A ja bym poszła – odpowiada kobieta, śmiejąc się. Prowadzący ogłasza, że za dziesięć minut będzie następny wyrzut i zaprasza chętnych.

Zasady zabawy są proste. Chcesz być kolorowy, to wchodzisz na arenę, godząc się, że zostaniesz obsypany, ale ty też możesz posypać innych. Nie masz ochoty, nie wchodzisz, a poza areną nikt nikogo nie obsypuje. Wyrzuty odbywały się regularnie co pół godziny, do dwudziestej. Później w autobusie linii 28 odjeżdżającym spod Kopca spotkać możny było ślady kolorowej zabawy. Zmierzchało, kiedy na skwerku przy placu Rybim spotkało się kilku chłopców, którzy z nieukrywaną zazdrością patrzyli na kolegę całego w jaskrawych barwach.

Po raz drugi w Przemyślu

Była to już drugą edycja festiwalu Eksplozji Kolorów, którą zorganizowało Stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl przy współpracy ze stowarzyszeniem Festiwal Kolorów w Warszawie, pod patronatem prezydenta Wojciecha Bakuna. Jednak nie był to koniec sobotnich atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy z Wolnego Miasta. Wieczorem w amfiteatrze rozpoczął się „Electronic Music Festival Twierdza”, czyli muzyczny maraton w którym wystąpili DJ-e (gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny elektronicznej): Tonika i Derrick z Ukrainy, Diana d’Rouze, Alan White, Bleiz, May I, Freaks oraz High Wave. Raj dla miłośników muzyki elektronicznej.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Masakra artykuł - niezalogowany 2019-07-26 22:03:48

    Szok haha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2019-07-27 05:50:39

    I cyk następny sukces pana prezydenta i już tysiace przemyślaków pakują walizy i waracają do Przemyśla 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Adolfik - niezalogowany 2019-07-27 14:01:55

    Ja tam widze grupke dzieci a nie tlumy pozdro

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama