Reklama

Turcy na zielonej granicy

05/11/2018 09:30

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 4 mężczyzn, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

W niedzielę, 28 października br., funkcjonariusze z placówki w Lubaczowie otrzymali informację od mieszkańca przygranicznej miejscowości, że w okolicy miejscowości Krowica Sama przebywa 4 podejrzanych mężczyzn. Okazało się, że to obywatele Turcji, którzy pod osłoną nocy pieszo przekroczyli granicę państwa. W tym samym czasie inny patrol zatrzymał w Lubaczowie kierowcę volkswagena passata, również obywatela Turcji, który miał przewieźć grupę do Niemiec.

Imigranci w wieku od 18 do 38 lat przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Wyjaśnili, że celem ich podróży miały być Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową.

Reklama

– W stosunku do kierowcy samochodu, obywatela Turcji (32 l.), z ważną kartą pobytu w Polsce, zostało wszczęte postępowanie karne o zorganizowanie przerzutu imigrantów. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie. Zgodnie z procedurą zatrzymani cudzoziemcy podlegają readmisji na Ukrainę – informuje major Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama