7 września funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Hermanowicach, patrolując granicę, zauważyli ślady mogące świadczyć o nielegalnym przekroczeniu.
Szybko podjęte działania doprowadziły do ujęcia sprawców. Już po kilkunastu minutach kilkaset metrów od granicy zatrzymano dwóch mężczyzn przedzierających się przez pola kukurydzy. Byli to obywatele Turcji w wieku 20 oraz 24 lat.
Cudzoziemcy posiadali przy sobie tureckie dowody osobiste, prawa jazdy oraz pieniądze na utrzymanie. Przyznali, że zamierzali dotrzeć do Europy Zachodniej. Do Odessy przybyli drogą lotniczą. Tam spotkali mężczyznę, który, inkasując po 2,5 tys. euro od każdego z nich, zaplanował dalszą podróż. Pociągiem oraz taksówką przedostali się w rejon granicy, dalej – prowadzeni nawigacją z telefonu – pieszo dotarli do Polski. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi i jeszcze tego samego dnia przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze