Reklama

Tydzień rekordów koronawirusa

13/08/2020 09:42

Miniony tydzień był rekordowy, jeśli chodzi o zakażenia koronawirusem zarówno w kraju, jak i naszym regionie. Dane z ostatnich dwóch dni są jednak optymistyczne – zachorowalność spadła.

W sobotę padł rekord dobowego wzrostu zakażeń w Polsce. Odnotowano ich aż 843. Ale wysoką liczbę zachorowań odnotowywano również w poprzednich dniach – właściwie każdy kolejny przynosił rekord. Sytuacja zaczęła się stabilizować w niedzielę.

We wtorek poinformowano o 551 nowych zakażeniach w Polsce i 16 w województwie podkarpackim. Większość dotyczyła Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Jeden zarażony pochodzi z pow. jarosławskiego, a trzech z przemyskiego. Wyzdrowiały natomiast 34 osoby – m.in. 16 z jarosławskiego, 4 z przeworskiego i 2 z Przemyśla.

Reklama

Niestety każdego dnia SARS-Cov-2 zbiera śmiertelne żniwo także w naszym subregionie. Przez kilka dni codziennie umierała przynajmniej jedna osoba z któregoś powiatu subregionu przemyskiego[paywall].  

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 27 osób, 3655 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 552 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest  112 osób.   

Od początku wykonywania testów badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1660 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 924 osoby wyzdrowiało, a 72 zmarły.

Reklama

Ogniska w regionie

W Przemyślu i powiecie przemyskim mamy 3 ogniska koronawirusa. Największe to szpital wojewódzki, gdzie potwierdzono 43 wyniki dodatnie, w tym u 19 pacjentów, 19 osób z personelu medycznego oraz 5 osób z kontaktu.

Oddziały dermatologii i wewnętrzny zostały zamknięte, wstrzymane są wypisy i przyjęcia, a chorzy pacjenci zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie. Pozostałe osoby z kontaktu przebywają w izolacji.

Drugie ognisko jest w Urzędzie Gminy w Dubiecku, gdzie potwierdzono zakażenie u 5 pracowników oraz 6 osób, które miały z nimi kontakt.  

Reklama

Na terenie gminy Dubiecko odnotowano również drugie ognisko zachorowań w Drohobyczce. jest ono powiązane z urzędem gminy, ale także uroczystościami rodzinnymi. Ogółem potwierdzono 28 zakażeń, w tym wśród 25 mieszkańców oraz 3 osób z innych miejscowości. Dwie osoby z tego ogniska zmarły.

W Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu odnotowano 17 pozytywnych wyników, w tym 10 pacjentów i 7 osób personelu. 

Dwa przypadki potwierdzono u pracowników Urzędu Gminy w Lubaczowie. Zachorowały także 3 osoby z kontaktu. W tym ognisku odnotowano 1 zgon.

Reklama

W związku z wprowadzeniem na terenie kraju dodatkowych obostrzeń  w niektórych powiatach, sanepid, wspólnie z policją i strażą miejską, przeprowadził od soboty do poniedziałku 387 kontroli w zakładach pracy, gastronomii, sklepach, salonach fryzjerskich i innych obiektach. Udzielono 114 pouczeń oraz nałożono 3 mandaty w zakładach żywienia zbiorowego i w sklepie.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości