W pięknych wnętrzach przemyskiego dworca PKP, w stylowej Restauracji Perła Przemyśla miłośnicy kolejnictwa przez dwa dni mają prawdziwe święto: III Pokaz Makiety Modułowej. Pokaz przygotowali modelarze z Beskidzkiej Grupy Modelarskiej wspieranej przez przemyskich pasjonatów.
Przez dwa dni szóstego i siódmego lipca na przemyskim dworcu PKP mieszkańcy mieli możliwość podziwiania miniatur składów kolejowych, autentycznych stacji, dzielnic miast, w tym zasańskiego fragmentu torowiska. Ten moduł wykonał Janusz Kroczek, dziennikarz przemyskiego oddziału Telewizji Kablowej TOYA, prywatnie pasjonat modelarstwa. – Całymi miesiącami trzeba cierpliwie pracować, aby wiernie oddać wykonywany fragment torowiska i składu kolejowego. Czego jednak nie robi się dla wnuków – mówi. Jednocześnie nie kryje, że i dla niego jest to świetna zabawa, hobby i forma relaksu. – Przemyski dworzec to świetne miejsce dla takich prezentacji. Lubimy tu wracać – dodał prezes Beskidzkiej Grupy Modelarskiej Wojciech Niedoba.
(aw)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze