Od 13 do 17 maja br. żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili się w ekstremalnych warunkach na kursie zorganizowanym na mokradłach pod Biłgorajem.
– Pięciodniowe szkolenie w lesisto-bagiennym terenie w okolicach Biłgoraja dało kursantom możliwość zasmakowania realizmu, z jakim mogą się spotkać w trakcie rzeczywistych działań bojowych. Zadania stawiane przed nimi wynikają bezpośrednio z praktyki użycia WOT w określonych warunkach i terenie działania
– wyjaśnił rzecznik prasowy 20 Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska.
Jednym z zadań do zrealizowania w trakcie szkolenia była przeprawa w podmokłym terenie do głębokości 75 cm.
– Musimy wtedy pamiętać, aby osłonić stopy przed ewentualnym skaleczeniem oraz zabezpieczyć wszystko, co ze sobą posiadamy, przed przemoczeniem i utratą w trakcie przemieszczania w środowisku nieprzyjaznym
Reklama
– zdradził ppor. R. Laska[paywall].
Innymi zadaniami, z jakimi spotkali się żołnierze podczas kursu, było np. rozpalenie ognia przy pomocy krzesiwa, uzdatnienie zebranej w czasie marszu wody i budowa doraźnego schronienia.
– W trakcie szkolenia nie mogło być miejsca na pomyłkę, ponieważ to prowadzone było przez instruktorów z bardzo dużym bojowym doświadczeniem, zdobytym w trakcie zagranicznych misji. Oczywiście nie obyło się bez błędów. Instruktorzy przekazali swoje uwagi, które pomogą wyeliminować popełnione błędy w przyszłości
Reklama
– dodał rzecznik prasowy 20 Przemyskiej BOT. Szkolenie odbyło się przy współudziale żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze