W zeszłym roku w popularnej akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” z Warszawy, udało się zebrać łącznie ponad 2 mln 600 tys. zł. Jednak tylko połowa trafiła do domów dziecka czy rodzin zastępczych. Koszty organizacyjne zamknęły się kwotą aż 900 tys. zł. Niektóre szkoły, w których odbywała się akcja, są zbulwersowane.
Akcja „Góra Grosza” trwa już od 15 lat i jest jedną z największych akcji społecznych w Polsce. Polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Przedsięwzięcie odbywa się co roku na przełomie listopada i grudnia. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki. Każda ze szkół biorących udział w akcji otrzymuje dyplom, a te, które uzbierają najwięcej pieniędzy, dodatkowo nagrody. W ciągu wspomnianych 15 lat trwania akcji zebrano 26 mln 418 tys. 449 zł 8 gr. Pomoc dotyczyła głównie poprawy warunków życia, wsparcia specjalistycznego oraz pracy z rodziną biologiczną.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze