Przemyska Kongregacja Kupiecka zebrała 5 tysięcy zniczy na polskie cmentarze we Lwowie. Za pośrednictwem lwowskiego stowarzyszenia „Zabytek” trafiły one na cmentarze Łyczakowski i Janowski, na którym spoczywa kilkadziesiąt tysięcy naszych rodaków.
Zbiórka nie udałaby się bez zaangażowania szkół z Przemyśla i okolic. Szczególnie wzruszający był spontaniczny udział młodzieży z innych miejscowości, by wspomnieć o: Dynowie, Orłach, Kańczudze, Siedleczce, Urzejowicach, Dubiecku, Duńkowicach, Rokietnicy, Iskaniu czy Orzechowcach[paywall]. W nadsańskim mieście przeprowadziły ją: Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Technikum Ekonomiczne, szkoły podstawowe nr: 5, 14 i 15 i Przedszkole Miejskie nr 14. Pięknie zachowały się szkoły Radymna, które – koordynowane przez Annę Huk – zebrały blisko 500 zniczy. Po zakończeniu zbiórki działacze PKK: Maciej Dębicki, Franciszek Szpak i Paweł Wittner zawieźli znicze własnym busem do Lwowa, spędzając w drodze i na rozładunku kilkanaście godzin. – W naszej akcji nie brali udziału politycy, co nas szczególnie cieszy. W przyszłym roku zbiórka obejmie nowe miejscowości, które już dziś zgłosiły swój udział deklarują wsparcie – powiedział M. Dębicki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze