Reklama

Uczą i bawią. Wiersze dla dzieci są pełne fantazji

Wyśmienitych recytatorów było tak wielu, że jury miało problem z wyłonieniem tych najlepszych. W przemyskiej „piątce” spotkania z poezją to już tradycja.

Proste, zabawne, rymowane. Wiersze dla dzieci to doskonała baza dla konkursów recytatorskich. Doskonale wiedzą o tym nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu – Bożena Makara, Barbara Kołtuniewicz i Renata Grochowicz – które[paywall] rokrocznie przygotowują w murach placówki Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Najpiękniejsze wiersze mojego dzieciństwa”. Ósma edycja przedsięwzięcia odbyła się w przedostatni czwartek maja. W konkursowe szranki stanęło 15 śmiałków z klas I – III przemyskich szkół podstawowych (SP 4, SP 1, NSP im. I Newtona, SP 16 i SP 5). Zaprezentowali przed komisją konkursową bardzo różnorodny repertuar. Jury w składzie: Monika Lach – nauczyciel bibliotekarz z SP nr 1, Katarzyna Kwolek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z SP nr 16, Barbara Wojnar – nauczyciel bibliotekarz z SP nr 5 oraz Joanna Choma – nauczyciel polonista z SP nr 5 – nie miało łatwego zadania, ale w końcu. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano Karolinie Ligęzie (SP16) za recytację wiersza Żuk, drugie Radosławowi Sochranowi (SP5) za wiersz Koziołeczek, a trzecie Julii Muzyczce (SP16), która zaprezentowała Balladę o kogucie. Wszystkich uczestników nagrodzono oczywiście pamiątkowymi dyplomami. Dodatkową niespodzianką w ramach konkursu z poezją było spotkanie autorskie z przemyską pisarką Moniką Lach, która przeczytała młodym słuchaczom jedno ze swoich opowiadań.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości