Wyśmienitych recytatorów było tak wielu, że jury miało problem z wyłonieniem tych najlepszych. W przemyskiej „piątce” spotkania z poezją to już tradycja.
Proste, zabawne, rymowane. Wiersze dla dzieci to doskonała baza dla konkursów recytatorskich. Doskonale wiedzą o tym nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu – Bożena Makara, Barbara Kołtuniewicz i Renata Grochowicz – które[paywall] rokrocznie przygotowują w murach placówki Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Najpiękniejsze wiersze mojego dzieciństwa”. Ósma edycja przedsięwzięcia odbyła się w przedostatni czwartek maja. W konkursowe szranki stanęło 15 śmiałków z klas I – III przemyskich szkół podstawowych (SP 4, SP 1, NSP im. I Newtona, SP 16 i SP 5). Zaprezentowali przed komisją konkursową bardzo różnorodny repertuar. Jury w składzie: Monika Lach – nauczyciel bibliotekarz z SP nr 1, Katarzyna Kwolek – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z SP nr 16, Barbara Wojnar – nauczyciel bibliotekarz z SP nr 5 oraz Joanna Choma – nauczyciel polonista z SP nr 5 – nie miało łatwego zadania, ale w końcu. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano Karolinie Ligęzie (SP16) za recytację wiersza Żuk, drugie Radosławowi Sochranowi (SP5) za wiersz Koziołeczek, a trzecie Julii Muzyczce (SP16), która zaprezentowała Balladę o kogucie. Wszystkich uczestników nagrodzono oczywiście pamiątkowymi dyplomami. Dodatkową niespodzianką w ramach konkursu z poezją było spotkanie autorskie z przemyską pisarką Moniką Lach, która przeczytała młodym słuchaczom jedno ze swoich opowiadań.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze