Rektorzy Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu i Politechniki Rzeszowskiej podpisali umowę patronacką, która zakłada szeroką współpracę obu uczelni
– Porozumienie obejmuje konsultowanie oraz wymianę doświadczeń dotyczących efektów i[paywall] jakości kształcenia, wzajemne udostępnianie bazy naukowo-dydaktycznej, wsparcie w działaniach na rzecz badań i rozwoju, dotyczących innowacyjności i przedsiębiorczości, współpracę przy redagowaniu czasopism naukowych wydawanych w obu uczelniach, wspieranie współpracy uczelnianych organizacji studenckich obu uczelni, wzajemny udział w konferencjach, sympozjach, seminariach naukowych oraz forach dyskusyjnych organizowanych na obu uczelniach – opisuje Marcin Sowiński, kierownik działu organizacji i promocji PWSW.
Uczelnie mają też wspólnie organizować i rozwijać kontakty z zagranicznymi szkołami wyższymi, w szczególności z krajów wschodnich. Będą też współpracować przy tworzeniu nowych kierunków studiów, w tym studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Gratulacje