Kinga Klisz, uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu, otrzymała stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego za wybitne osiągnięcia naukowe.
Uroczyste wręczenie stypendium miało miejsce 15 października br., podczas gali w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Kinga solidnie zapracowała na ten sukces. Jest laureatką przedmiotowych konkursów z języka polskiego, historii oraz Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”[paywall] . Zdobyła również nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia”, w kategorii audycja radiowa. W roku szkolnym 2017/2018 otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie wiedzy o ekologii „Ekotest” oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie wiedzy o zdrowiu „Meditest”. Obok osiągnięć naukowych ósmoklasistka z SP 11 aktywnie uczestniczy w działaniach samorządu uczniowskiego, zaangażowana jest w wolontariat, a według słów Ewy Leniar, dyrektor SP nr 11, nigdy nie odmawia pomocy w nauce swoim koleżankom i kolegom.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze