Reklama

Uczennica SP 11 ze stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego

27/10/2018 09:30

Kinga Klisz, uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu, otrzymała stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego za wybitne osiągnięcia naukowe.

Uroczyste wręczenie stypendium miało miejsce 15 października br., podczas gali w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Kinga solidnie zapracowała na ten sukces. Jest  laureatką przedmiotowych konkursów z języka polskiego, historii oraz Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”[paywall] . Zdobyła również nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia”, w kategorii audycja radiowa. W roku szkolnym 2017/2018 otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie wiedzy o ekologii „Ekotest” oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie wiedzy o zdrowiu „Meditest”. Obok osiągnięć naukowych ósmoklasistka z SP 11 aktywnie uczestniczy w działaniach samorządu uczniowskiego, zaangażowana jest w wolontariat, a według słów Ewy Leniar, dyrektor SP nr 11, nigdy nie odmawia pomocy w nauce swoim koleżankom i kolegom.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama