Reklama

Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej szyją maseczki. Trafiły do ZUS-u, MOPS-u czy DPS-u

Mimo czasowego zawieszenia działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przemyślu przy ulicy Sobótki 23 oraz w Korytnikach ich uczestnicy nie próżnują. Szyją maseczki mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2.

– Po zawieszeniu działalności zarówno uczestnicy warsztatów, jak i terapeuci znaleźli się w nowej rzeczywistości. Musieli zmienić zasady kontaktowania się oraz codziennych terapii. Wspólnie postanowiliśmy aktywnie włączyć się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa, szyjąc maski ochronne – powiedział prezes przemyskiego oddziału Towarzystwa Walki z Kalectwem Andrzej Berestecki[paywall].

Swoista produkcja odbywa się w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Przemyślu i Korytnikach oraz w domach niektórych terapeutów i uczestników warsztatów. Materiał służący do uszycia masek pozyskali nieodpłatnie ze... swojego sklepu „Z drugiej ręki”, który mieści się w Przemyślu przy ul. Opalińskiego 13.

Reklama

– W całości jest prany w odpowiedniej temperaturze, następnie krojony według wzoru, zszywany i prasowany. Maseczki wykonywane są w różnych wariantach – są na gumkę i na wstążeczkę, aby mogły być dostosowane do różnej wielkości głowy. Większość posiada kieszonkę na włożenie dodatkowego filtra. Szyjemy także bez kieszonki dla osób, które mają dyskomfort oddechowy ze względu na grubość maseczki. Na przestrzeni ostatnich dni uszyliśmy przeszło tysiąc masek – powiedziała kierownik WTZ przy ul. Sobótki Aneta Błońska.

Prezes przemyskiego oddziału towarzystwa A. Berestecki już przekazał maseczki do sponsorów i zaprzyjaźnionych przemyskich instytucji: Wydziału Spraw Społecznych UM, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Domu Pomocy Społecznej czy domów dziecka w Przemyślu.

Reklama

„Produkcja” trwa nadal

– Dzięki temu nasi terapeuci i niektórzy uczestnicy mogą się aktywnie włączyć w działania profilaktyczne, a tym samym poszerzyć swoją pracę zdalną, w wyniku której przygotują maseczki także dla siebie i swoich bliskich. Jako towarzystwo od wielu lat wspieramy osoby niepełnosprawne na wielu płaszczyznach ich życia prywatnego i zawodowego. W naszych placówkach osoby niepełnosprawne są aktywizowane i przystosowywane zarówno do pracy, jak i życia publicznego – powiedział A. Berestecki.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie oddana praca terapeutów, kadry kierowniczej i przedstawicieli stowarzyszenia, oczywiście przy ogromnym wsparciu rodziców i opiekunów uczestników warsztatów. – Jesteśmy wdzięczni także zarządowi Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który obniżył nam prawie czterokrotnie czynsz za wynajmowane pomieszczenia za nasz nieczynny obecnie i nieprzynoszący zysku sklep „Z drugiej ręki”. Jesteśmy przekonani, że praca, którą wykonujemy, jak również działania innych podmiotów biorących udział w walce z pandemią, przyniosą wymierne skutki. Razem przetrwamy ten specyficzny czas, życzymy wszystkim zdrowia i uśmiechu na twarzach – podsumował A. Berestecki.

Reklama

„Dęciaki” wsparły szpital na Monte Cassino

Na konto Wojewódzkiego Szpitala im św. ojca Pio w Przemyślu członkowie Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy oraz Stowarzyszenia Muzycznego „Viento” przekazali 5 tys. 833 zł 25 gr z prowadzonej przez kilkanaście dni zbiórki.

„Wszystkim naszym darczyńcom pięknie dziękujemy. Wierzymy, że mimo wszystko sytuacja będzie się poprawiać, jednak w razie czego nie omieszkamy ponownie poprosić wszystkich o wsparcie naszych służb medycznych. Dbajmy o siebie i pilnujmy siebie – to najlepszy sposób troski o innych w zaistniałej sytuacji” – napisali pomysłodawcy zbiórki.
W podziękowaniu za wszystkie wpłaty zaprosili do wysłuchania (oczywiście wirtualnie) utworu Fascinating Drums nagranego podczas tegorocznego „Koncertu Noworocznego”.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    nie wiem nic - niezalogowany 2020-04-28 12:32:12

    normalnie babajaga ,szyj chłopie  dawaj a nie reklamuj sie ,daj spokoj  nie  odwalaj pacałychy,.........aha nono.......no nie rozumię takich ludzi .to  jest niesłychane przedsięwzięcie narobiłeś się aż ci pot do tyłku leci

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jaś - niezalogowany 2020-04-28 14:10:18

    hmmm a gdzie Pan Kamiński, jak to foto bez niego ? ...... bijmy piane ciemny lud to kupi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Miranda - niezalogowany 2020-04-28 14:48:46

    Pani psycholog ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama