Reklama

Uczniowie CKZiU mogą odbywa praktyki zawodowe w muzeum

06/02/2023 08:09

10 stycznia, w Wielkiej Izbie Kamienicy Orsettich odbyło się uroczyste podpisanie dokumentu o porozumieniu muzeum oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu. Podczas prac rewitalizacyjnych odbywających się od jakiegoś czasu na terenie instytucji praktyki zawodowe będą odbywać uczniowie CKZiU.

Na spotkaniu byli obecni dyrektor CKZiU Joanna Gierczak, starosta Stanisław Kłopot oraz p.o. dyrektora Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich Konrad Sawiński.

Na mocy partnerstwa dwóch instytucji uczniowie klas o profilu budowlanym i elektroenergetycznym będą mogli odbywać praktyki zawodowe w muzeum. Będą wykonywali[paywall] prace rewitalizacyjne, prowadzone od miesięcy przy XVI-wiecznej kamienicy. 

– Bardzo cieszy mnie dzisiejsze porozumienie. Zawsze bardzo zależy mi na tym, żeby uczniowie kierowanej przeze mnie szkoły zdobywali potrzebne doświadczenie zawodowe w ciekawy sposób. Dzisiejsze porozumienie z muzeum właśnie to umożliwia. Niezwykle istotne jest także, że praktyki będą odbywane w rzeczywistych warunkach pracy, a nie w pracowniach czy salach lekcyjnych – nadmieniła Joanna Gierczak. 

Reklama

Wszystkie prace rewitalizacyjne składają się na przygotowania do planowanych już za dwa lata obchodów 100-lecia działalności instytucji. 

–  Nie mam wątpliwości, że uczniowie CKZiU sprostają wszystkim zaplanowanym zadaniom – stwierdza Konrad Sawiński, p. o. dyrektora muzeum.

– Na pewno prace w zabytkowej kamienicy będą się różnić od wcześniejszych praktyk odbywanych przez uczniów, ponieważ wszystkie działania będą przebiegać we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Przemyślu.

 
MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama