Reklama

Uczniowie II LO najlepsi na Podkarpaciu

02/04/2018 09:30

Zespół uczniów II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu zajął I miejsce w finale IX Podkarpackiego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”, który odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim 15 marca 2018 r.

Gabriela Dec, Jakub Daraż i Jacek Hyder okazali się najlepsi zarówno w[paywall] prezentowanej w czasie finału scence rodzajowej dotyczącej wybranej przez uczestników dziedziny starożytności, jak i w egzaminie ze znajomości kultury świata antycznego. Finalistów oceniało jury, w skład którego weszli: dr hab. Piotr Berdowski (Instytut Historii UR), dr Maciej Milczanowski (WSIiZ), dr Michał Dzik (Instytut Archeologii UR).

– Przygotowywanie się do konkursu i sam finałowy występ były dla nas ogromną przyjemnością. Co prawda nie zabrakło stresu, jednak gdy wchodzi się na scenę, zostaje tylko zabawa. Zwycięstwa zupełnie się nie spodziewaliśmy. Tym bardziej cieszymy się z wygranej i dziękujemy naszym nauczycielkom, które cierpliwie od listopada przygotowywały nas do konkursu. – w imieniu zespołu powiedziała Gabriela Dec.

Reklama

– Do tego typu aktywności obligują nas humanistyczne tradycje szkoły, a szczególnie jej patron, Kazimierz Morawski, profesor filologii klasycznej UJ, wybitny znawca antyku. Cieszymy się, że już po raz trzeci jesteśmy w finale, tym razem z tak znaczącym sukcesem – podsumowują opiekunki uczniów Ewa Wójcik i Małgorzata Wilgucka.

Konkurs organizują VI Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, Zakład Historii Starożytnej i Orientalistyki UR, pod Honorowym Patronatem Rektora UR, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie. Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli z całego Podkarpacia.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Porta latina - niezalogowany 2018-04-02 10:59:57

    Jestem absolwentka II LO , a takze  filologii klasycznej na KUL- u  i z calą pewnoscia moge przyznac ze ów sukces jest w duzej mierze sukcesem Pani mgr. Ewy Wojcik, jest wspanialym pedagogiem,  latynista, a przede wszystkim życzliwym i serdecznym czlowiekiem.  Nigdy dotad nie spotkalam osoby, ktora z taka pasja i zaangazowaniem nauczalaby swojego przedmiotu. Pozdrawiam serdecznie z wyrazami szacunku

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jolo - niezalogowany 2018-04-02 15:22:40

    Oczywiście gratuluję. Jednak apel do organizatorów i laureatów: nie traćcie antyczności w trampkach i traperach, oraz marynarkach i rurkach. Jak antycznie, to antycznie,  do końca i bez obciachu. To kształtuje charakter laureatów oraz wiedzę i estetykę widzów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama