Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Kołłątaja w Przeworsku miała okazję się spotkać z ks. bp. Adamem Szalem. Biskup Pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej wykorzystał swój pobyt w mieście, związany z wizytacją parafii pw. św. Barbary i pojawił się wśród młodych mieszkańców.
Szkołę odwiedził w towarzystwie ks. dziekana Zenona Ruchlewicza i o. gwardiana Marcelego Gęśli, proboszcza parafii. Wizyta niecodziennego gościa była okazją do pokazania szkoły i zaprezentowania jej osiągnięć. Uczniowie powitali gościa wierszem i piosenką. Był też czas na rozmowy z duchownym. – Dla nas było to wyjątkowe wydarzenie. Przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, a słowa duszpasterza skierowane do całej społeczności szkolnej pozostaną w pamięci – oceniają uczestnicy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Przechodziliśmy właśnie obok ciebie z Władkiem i wpadliśmy. Ale z tragarzami? Tak Rysiu, z tragarzami."Biskup wpadł przypadkiem .... a szkoła od razu przywitała go wierszami itd. Jak w PRL.
I to wszystko kosztem lekcji , czy spotkanie odbyło się na religii ?
"Przechodziliśmy właśnie obok ciebie z Władkiem i wpadliśmy. Ale z tragarzami? Tak Rysiu, z tragarzami."Biskup wpadł przypadkiem .... a szkoła od razu przywitała go wierszami itd. Jak w PRL.
I to wszystko kosztem lekcji , czy spotkanie odbyło się na religii ?