Reklama

Uczniowie SP nr 1 w Pruchniku z wizytą na Wiejskiej [ZDJĘCIA]

Zwiedzili sejmowy gmach, uczestniczyli w sejmowych obradach i zjedli posiłek w towarzystwie posłów i pracowników jednej z najważniejszych instytucji w stolicy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku wizytę w stolicy wspominać będą długo, a moc atrakcji przerosła ich oczekiwania.

Dwudniowy pobyt uczniów klas VII i VIII SP nr 1 w Pruchniku w Warszawie miał miejsce w drugim tygodniu lutego. Do stolicy wybrali się z opiekunami, korzystając z zaproszenia posła Tadeusza Chrzana, który również dofinansował wyjazd.

Inicjatywa była też efektem współpracy szkoły z biurem poselskim T. Chrzana i Urzędem Miejskim w Pruchniku. Te dwa dni były[paywall] dla młodzieży bardzo intensywne i z pewnością niezapomniane.


Na początek zwiedzili budynek Sejmu – w tym Centrum dla Zwiedzających, podziemny korytarz i wystawę dotyczącą sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej. Co więcej uczestniczyli w obradach, a z mównicy sejmowej przywitała ich wicemarszałek Małgorzata Gosiewska.

Była też okazja do zamienienia kilku zdań z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem czy posłanką Teresą Pamułą, a także skorzystania z oferty sejmowej restauracji, gdzie uczniowie zjedli obiad w towarzystwie posłów i pracowników gmachu na Wiejskiej.

By poszerzyć nieco wiedzę na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, młodzież wzięła też udział w poświęconej temu zagadnieniu prelekcji w sali posiedzeń.

To był dopiero przedsmak dwudniowych atrakcji, którymi były też: wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego będąca niecodzienną lekcją na temat powstańczej rzeczywistości oraz zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i Stadionu Narodowego. Te dwa ostatnie punkty były szczególnie miłą niespodzianką dla młodych naukowców i sportowców.

Reklama

Wyjazd był wspaniałą okazją, aby zobaczyć wiele miejsc w parlamencie, znanych dotąd  jedynie z telewizyjnych transmisji oraz takich, których nie odwiedza się co dzień. Siódmo- i ósmoklasiści z Pruchnika wrócili do szkolnej rzeczywistości trochę zmęczeni, ale za to bogatsi w nowe doświadczenia i z pewnością zadowoleni.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama