Niebieskim songiem zawojowali Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Niebieskie nutki” uczniowie Zespołu Szkół w Mirocinie. Nagrana przez nich piosenka, stworzona z myślą o koledze Klaudiuszu – cierpiącym na autyzm uczniu klasy drugiej gimnazjum – tak bardzo przypadła do gustu jury, że ostatecznie to oni zdobyli Grand Prix konkursu.
6-dniowy wyjazd do Zakopanego, połączony z warsztatami wokalnymi z udziałem wybitnych artystów polskiej estrady, to wspaniałe podsumowanie pracy zespołu wokalnego Forte, szkolnego chóru, absolwentek szkoły w Mirocinie (Sylwii Jedynak, Aliny Ostrowskiej, Sylwii Gwozdek) oraz nauczycielki Anny Bieniasz-Markowicz (autorki tekstu), a także całej szkolnej społeczności. Organizator konkursu – Fundacja Hotele Polskie Dzieciom – postanowiła w znacznym zakresie dofinansować wyprawę, nagradzając najlepszy, zdaniem jury, utwór traktujący o tematyce autyzmu i uwrażliwiający na problemy dzieci z tym schorzeniem. Ekipa z Mirocina postanowiła wykorzystać w nagraniu doświadczenia związane ze wspólnoty z Kaludiuszem, uczniem II klasy gimnazjum, i to właśnie jemu zadedykowała konkursową piosenkę. „Klaudiusz uczy nas tolerancji, wrażliwości, empatii, potrzeby niesienia pomocy innym” – twierdzą.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super kochani,gratuluję wszystkim wokalistom i waszemu koledze,źe ma tak wspaniałych ludzi wkółsiebie❤❤❤
Super kochani,gratuluję wszystkim wokalistom i waszemu koledze,źe ma tak wspaniałych ludzi wkółsiebie❤❤❤