Reklama

Uczniowie z Mirocina nagrali piosenkę dla wyjątkowego kolegi [WIDEO]

Niebieskim songiem zawojowali Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Niebieskie nutki” uczniowie Zespołu Szkół w Mirocinie. Nagrana przez nich piosenka, stworzona z myślą o koledze Klaudiuszu – cierpiącym na autyzm uczniu klasy drugiej gimnazjum – tak bardzo przypadła do gustu jury, że ostatecznie to oni zdobyli Grand Prix konkursu.

6-dniowy wyjazd do Zakopanego, połączony z warsztatami wokalnymi z udziałem wybitnych artystów polskiej estrady, to wspaniałe podsumowanie pracy zespołu wokalnego Forte, szkolnego chóru, absolwentek szkoły w Mirocinie (Sylwii Jedynak, Aliny Ostrowskiej, Sylwii Gwozdek) oraz nauczycielki Anny Bieniasz-Markowicz (autorki tekstu), a także całej szkolnej społeczności. Organizator konkursu – Fundacja Hotele Polskie Dzieciom – postanowiła w znacznym zakresie dofinansować wyprawę, nagradzając najlepszy, zdaniem jury, utwór traktujący o tematyce autyzmu i uwrażliwiający na problemy dzieci z tym schorzeniem. Ekipa z Mirocina postanowiła wykorzystać w nagraniu doświadczenia związane ze wspólnoty z Kaludiuszem, uczniem II klasy gimnazjum, i to właśnie jemu zadedykowała konkursową piosenkę. „Klaudiusz uczy nas tolerancji, wrażliwości, empatii, potrzeby niesienia pomocy innym” – twierdzą.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Monika Ganczar Dublin - niezalogowany 2016-12-22 05:22:01

    Super kochani,gratuluję wszystkim wokalistom i waszemu koledze,źe ma tak wspaniałych ludzi wkółsiebie❤❤❤

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości