Reklama

Uczyli się identyfikacji kryminalistycznej i wykrywania przestępstw

– Zagrożenia czekają na nas na każdym kroku, a uświadamianie ich jest naszym obowiązkiem – mówił podczas zakończenia Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej prof. Jerzy Posłuszny. Druga edycja wydarzenia, skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zakończyła się 7 kwietnia. Dyplomy trafiły m.in. do uczniów z Jarosławia i Przemyśla.

Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa prowadzona jest od 2 lat przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą w 9 miastach Podkarpacia, w tym w Przemyślu i Jarosławiu. W pierwszym z wymienionych zajęcia w ramach PMAPiA zakończyli uczniowie: I i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych. Z kolei w Jarosławiu w zajęciach w ramach akademii uczestniczyli uczniowie: Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych.

W jarosławskich uroczystościach wzięła również udział Lucyna Paulo, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM w Jarosławiu, która wyraziła pozytywną opinię na temat współpracy jarosławskich szkół z rzeszowską uczelnią. – Po pierwsze nasi uczniowie mają żywy kontakt z uczelnią i nauczycielami akademickimi. Najważniejsza jest jednak tematyka akademii, czyli znajomość prawa. Mam nadzieję, że certyfikaty, które otrzymali, będą skutkowały nowymi kompetencjami, umiejętnościami i wiedzą – podsumowała. Tematykę i charakter zajęć pozytywnie ocenili też sami uczniowie, podkreślając, że te, w których brali udział, kładły nacisk również na umiejętności praktyczne, co z ich punktu widzenia jest bardzo cenne. – Najbardziej podobały nam się zajęcia z daktyloskopii oraz symulowane oględziny miejsca zdarzenia. Studenci prezentowali nam specjalne zestawy pozoracji ran i urazów. Wcześnie nie wiedzieliśmy takich rzeczy – skomentowali.

Reklama


fot.WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
W 2. edycji Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa wzięło udział 1500 uczniów z 70 szkół z 9 podkarpackich miast, w tym z Przemyśla i Jarosławia.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości