Reklama

Udało się rozbić bank dla Frania! Padła rekordowa suma [ZDJECIA]

W niedzielę, 19 lutego, wielu przemyślan od rana z niepokojem spoglądało w niebo. Wyjątkowo nieprzyjemna aura mogła bowiem udaremnić starania tak wielu osób, zaangażowanych w spontaniczną inicjatywę na rzecz chorującego na SMA Franka Karasia. Przemyślanie i mieszkańcy sąsiednich powiatów jednak nie zawiedli, a główne gwiazdy imprezy – Zenek Martyniuk i Skolim – ściągnęły na Rynek prawdziwe tłumy.

Piknik charytatywny i koncert pod hasłem „Razem dla Frania” miał na celu ściągnięcie na Rynek jak największej grupy osób i nakłonienie ich do wsparcia zbiórki na rzecz walczącego z chorobą chłopca, o którym pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie.





Gratulujemy wszystkim wspaniałych incjatyw! 


Śpiewali szanty i kwestowali. Zebrali dla Frania prawie 7 tys. zł!


Wyruszyli pieszo na Fort V Grochowce dla Frania. Zebrali prawie 6 tys. 800 zł [ZDJĘCIA]

Franek ma ponad 3 mln 751 tys. zł! Brakuje ponad 6 milionów

„Tata zrobi wszystko, żebyś wyzdrowiał”. Maciej Karaś wyruszył w podróż po Polsce, by osobiście prosić o pieniądze na leczenie syna

Łańcuch pomocy dla Frania nie może zostać przerwany. Nowa inicjatywa!

W Orłach zagrali dla Frania Karasia

Orkiestra Dęta Hufca Ziemi Przemyskiej zagra dziś Bożonarodzeniowy Koncert dla Frania

Połączyli siły dla Frania z Przemyśla. Czas ma wielkie znaczenie!


Reklama





Wysiłki, by zebrać niebotyczną sumę 10 mln zł, mającą pokryć koszty terapii genowej, nie ustają. Wciąż jednak brakuje ponad 4 milionów.

Choć zima to nie najlepszy czas na imprezy plenerowe, zrodził się pomysł, by właśnie taką w Przemyślu zorganizować, ściągając gwiazdy, które zapewnią frekwencję i otworzą serca przybyłych.

„Dla mieszkańców miasta, jak również całego powiatu przemyskiego wraz z grupą społeczników planujemy zorganizować wiele atrakcji (...). W ramach wydarzenia wystąpi wielu artystów, a finał Pikniku uświetnią występy Skolima i Zenona Martyniuka” – napisał do nas pomysłodawca wydarzenia radny Marcin Kowalski, zanim jeszcze cel się zmaterializował w postaci rekordowej sumy, jaka zasiliła konto zbiórki na rzecz Franka.

Reklama

Wszystkie założenia imprezy i atrakcje udało się zrealizować. Były dmuchane zjeżdżalnie, wesoła ciuchcia, rozgrzewająca gastronomia oraz wyjątkowa część artystyczna.

Na scenie wystąpili: zespół Zbóje, Jan Wojdak i Wawele, Zespół 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, Studio Tańca Chillout, Justyna Kwaśna-Łapisz, Joanna Furman, DJ Przemek, a wisienką na torcie były gwiazdy estrady – Skolim i Zenek Martyniuk.

Puszki, do których zbierano datki na rzecz chłopca, zapełniały się z każdą minutą. Jeszcze nigdy w tak krótkim czasie nie udało się chyba zebrać na szczytny cel tak wiele.

Łącznie podczas wydarzenia wrzucono do nich 152 903,17 zł, 32 funty, 12 dolarów i 318 euro. 

Brawo organizatorzy, brawo przemyślanie i przyjezdni! Naprawdę było warto.


Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama