Reklama

Udana inauguracja badmintonistów UKS „Aktywna Piątka”

Ze zwycięstwem i porażką wrócili do domu z inauguracyjnego sezon 2017 – 2018 turnieju w Nowe Dębie ekstraklasowi badmintoniści UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl.

Polska Ekstraliga Badmintona rozgrywana jest w formie turniejów. 4 i 5 listopada br. odbyły się cztery takie rundy. W trzech turniejach rywalizowały cztery zespoły, w jednym – trzy. Tym jedynym był turniej w Nowej Dębie, rozgrywany w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Obok UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl zagrały AZS AGH Kraków i gospodarze, miejscowa Stal. Czwartą ekipą miał być zespół Vol-Trick Kępno, ale w ostatniej chwili wycofał się z ekstraligowych rozgrywek. Pierwszych rywali przemyślanie, podopieczni Dariusza Stańki, mieli wymagających. W poprzednim, dziewiczym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zarówno z krakowskimi akademikami (0:6), jak i nowodębianami (2:4) przegrali. W tym sezonie jest większa ilość pojedynków w poszczególnych spotkaniach, bo doszła druga gra singlowa pań.

Na „dzień dobry” ekstralidze przemyślanie zmierzyli się w wielokrotnymi drużynowymi medalistami mistrzostw Polski, AZS AGH Kraków. Zaprezentowali się znakomicie, bo analizując poszczególne partie, wcale nie musieli tego spotkania przegrać! Dwa pojedynki kończyły się po pięciosetowych bojach, w których nie decydowała ogólna prezencja czy forma badmintonistek i badmintonistów, a detale. Jedno precyzyjniejsze zagranie, jeden dokładniejszy smecz czy kilka centymetrów więcej szczęścia. Wynik 2:5 jest krzywdzący dla przemyślan, ale taki jest sport. Podrażnieni przemyślanie na mecz z gospodarzami turnieju wyszli niezwykle zmobilizowani i żądni tego, co los im zabrał w meczu z akademikami. Ponownie zaprezentowali się bardzo dobrze, a to sprawiło, że nie pozostawili stalowcom żadnych złudzeń. Mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść już po pięciu pojedynkach. Jak zwykle nie zawiódł lider zespołu, Ukrainiec Serhij Garist, który bez problemów wygrał dwa single. Znakomicie weszła w zespół Emilia Korpus, także dostarczając zespołowi komplet zwycięstw ze swojej strony. W pojedynku z nowodębianami nie zawiódł mikst i debel kobiet. Niewiele zabrakło młodzieży, bo zarówno junior młodszy Patryk Kordek, jak i junior Norbert Świerk toczyli niezwykle wyrównane batalie z dużo starszymi i jeszcze mocniejszymi fizycznie przeciwnikami.



UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl – AZS AGH Kraków 2:5
1:0: Serhij Garist – Tomasz Persona 3:0
1:1: Patryk Kordek – Hubert Pączek 0:3
1:2: Hanna Szymańska – Dominika Guzik-Płuchowska 0:3
2:2: Emilia Korpus – Kamila Morawska 3:2
2:3: Serhij Garist/Katarzyna Kutacha – Hubert Pączek/Barbara Kulanty 2:3
2:4: Norbert Świerk/Patryk Kordek – Mariusz Kabat/Marcin Kalitka 2:3
2:5: Emilia Korpus/Katarzyna Kutacha – Barbara Kulanty/Izabela Pająk 1:3


UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl – Stal Nowa Dęba 5:2
1:0: Serhij Garist – Szymon Malik 3:1
1:1: Norbert Świerk – Tymoteusz Malik 1:3
2:1: Hanna Szymańska – Izabela Tomczyk 3:1
3:1: Emilia Korpus – Zofia Tomczyk 3:1
4:1: Serhij Garist/Katarzyna Kutacha – Tymoteusz Malik/Beata Mycek 3:0
4:2: Norbert Świerk/Patryk Kordek – Mateusz Czachor/Szymon Malik 1:3
5:2: Dorota Danielak/Katarzyna Kutacha – Beata Mycek/Natalia Róg 3:2


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama