Stadion w Mielcu był areną jednych z 24 eliminacji krajowych „Nestle Cup” dla dzieci z roczników 2005 – 2003 oraz 2001 – 2002, które biorą udział w programie „Lekkoatletyka dla każdego”. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć najmłodszych lekkoatletów z UKS „Tempo 5” Przemyśl.
Młodsi (rocznik 2005 – 2003) rywalizowali w tzw. trójboju (trzy konkurencje), starsi zaś w czwórboju. Wyniki przeliczano na punkty wielobojowe, które decydowały o zajętej lokacie. Bardzo dobrze wśród 294 uczestników zmagań zaprezentowała się reprezentacja UKS „Tempo 5”. Trójka z nich zajęło pierwsze miejsca. Zwycięzczynią wśród dziewcząt w roczniku 2003 została Adrianna Włoch (60 m – 8,33 s, 300 m – 44,54 s oraz 23,5 m w rzucie piłeczką palantową). Warto dodać, że rezultat osiągnięty przez Adriannę w biegu na 300 m to obecnie najlepszy wynik w kraju w tej kategorii wiekowej! Wśród dziewcząt z rocznika 2005 wygrała Julia Szczepanik (60 m – 9,13 s; 600 m – 1:53,33 oraz 29 m w rzucie piłeczką palantową).
Adrian Pempuś okazał się najlepszy w rywalizacji chłopców z rocznika 2005 (60 m – 9,49 s; 600 m – 1:52,39 min oraz 30,5 m w rzucie piłeczką palantową). Trzecią lokatę wśród dziewcząt z 2004 rocznika zajęła Zuzanna Hataś (60 m – 8,93 s; skok w dal – 3,94 m oraz 34 m w rzucie piłeczką palantową). Na piątym miejsce w tym samym roczniku sklasyfikowano Kingę Błachnio (60 m – 9,38 s; skok wzwyż – 125 cm; 26 m w rzucie piłeczką palantową. Na uwagę zasługują też 6. lokata Martyny Strzelec w roczniku 2003 i 13. miejsce Natalii Wywrot w tej samej kategorii., a także „pojedyczne” wyniki Justyny Bagińskiej w biegu na 60 m (8,81 s) i Laury Komorowskiej w biegu na 600 m (1:55,60 min).
Zwycięzcy zakwalifikowali się do finałów centralnych, które odbędą się w Toruniu 2 i 3 września br. Wcześniej wezmą udział w obozie w Spale (21 – 30 sierpnia).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze