W sobotę 6 lutego na terenie podradymniańskiej giełdy przeprowadzona została wspólna akcji Krajowej Administracja Skarbowej, policji i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wymierzona w handlarzy podróbkami markowej odzieży. Zatrzymanych zostało 9 osób, zarekwirowano towar o wartości 1,6 mln zł.
„(...) Jesteśmy w większości osobami samozatrudniającymi się. Ponosimy koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, płacąc m.in. podatek, ubezpieczenie, czynsz dzierżawny itd. Nie jesteśmy w stanie być konkurencją cenową w stosunku do nieuczciwych handlarzy. Od około dwóch miesięcy obserwujemy znaczny spadek klientów i dochodów z prowadzonej działalności. Wiemy, że część z nich, ze względu na atrakcyjne ceny, dokonuje zakupów w Skołoszowie. Rozumiemy zasady działania wolnego rynku, jednak wiemy, że to nieuczciwa konkurencja (...)” – pisali w liście skierowanym do Prezydenta Wojciecha Bakuna w listopadzie ubiegłego roku przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na bazarze „Polonia” w Przemyślu.
Wyrażali wówczas[paywall] podejrzenie, że na terenie skołoszowskiej „Giełdy Wschód” handlują osoby bez zarejestrowanej działalności, towarem niewiadomego pochodzenia oraz że często za ów handel odpowiadają obcokrajowcy, którzy przebywają w Polsce nielegalnie.
Wiele wskazuje na to, że służby celno-skarbowe, którym od przemyskich przedsiębiorców za rzekomą opieszałość też się dostało, skargę lokalnego biznesu wzięły sobie do serca. 6 lutego przeprowadziły nalot na skołoszowską giełdę . Okazało się, że podejrzenia przemyskich sprzedawców nie były bardzo przesadzone.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ciekawe czy bazarowi handlarze pamiętają jak oni sprzedawali podróbki..że o fajkach z przemytu nie wspomnę ;)
Fajnie że większość rzeczy sami kupują na giełdzie w skoloszowie taniej A sprzedają za podwójną cenę na bazarze i jakoś nie mają z tym problemu tylko wielkie zdziwię że u nich nikt nie chce kupować skoro ta sama rzecz na giełdzie o połowę tańsza żenada
Co oni tam zarekwirowali na te 1.6 mil? 160000 par majtek?
A teraz pora na kontrolę oryginalnego bazaru w Przemyślu przy ul. Sportowej.
Podpierdalacze czepiają się różnych możliwości żeby tylko zniszczyć kogoś. Myślicie ze to wasze eldorado na bazarze jeszcze wróci. Wnet sami się będziecie prosić żeby móc na tej giełdzie handlować.
A teraz pora na kontrolę funkcjonariuszy czy legalnie zarobili na swój majątek
Ciekawe czy bazarowi handlarze pamiętają jak oni sprzedawali podróbki..że o fajkach z przemytu nie wspomnę ;)
Fajnie że większość rzeczy sami kupują na giełdzie w skoloszowie taniej A sprzedają za podwójną cenę na bazarze i jakoś nie mają z tym problemu tylko wielkie zdziwię że u nich nikt nie chce kupować skoro ta sama rzecz na giełdzie o połowę tańsza żenada
Co oni tam zarekwirowali na te 1.6 mil? 160000 par majtek?