Reklama

Uderzenie w sprzedawców podróbek – nalot na giełdę w Skołoszowie

10/02/2021 15:51

W sobotę 6 lutego na terenie podradymniańskiej giełdy przeprowadzona została wspólna akcji Krajowej Administracja Skarbowej, policji i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wymierzona w handlarzy podróbkami markowej odzieży. Zatrzymanych zostało 9 osób, zarekwirowano towar o wartości 1,6 mln zł.

„(...) Jesteśmy w większości osobami samozatrudniającymi się. Ponosimy koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, płacąc m.in. podatek, ubezpieczenie, czynsz dzierżawny itd. Nie jesteśmy w stanie być konkurencją cenową w stosunku do nieuczciwych handlarzy. Od około dwóch miesięcy obserwujemy znaczny spadek klientów i dochodów z prowadzonej działalności. Wiemy, że część z nich, ze względu na atrakcyjne ceny, dokonuje zakupów w Skołoszowie. Rozumiemy zasady działania wolnego rynku, jednak wiemy, że to nieuczciwa konkurencja (...)” – pisali w liście skierowanym do Prezydenta Wojciecha Bakuna w listopadzie ubiegłego roku przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na bazarze „Polonia” w Przemyślu.

Wyrażali wówczas[paywall] podejrzenie, że na terenie skołoszowskiej „Giełdy Wschód” handlują osoby bez zarejestrowanej działalności, towarem niewiadomego pochodzenia  oraz że często za ów handel odpowiadają obcokrajowcy, którzy przebywają w Polsce nielegalnie.

Wiele wskazuje na to, że służby celno-skarbowe, którym od przemyskich przedsiębiorców za rzekomą opieszałość też się dostało, skargę lokalnego biznesu wzięły sobie do serca. 6 lutego przeprowadziły nalot na skołoszowską giełdę . Okazało się, że podejrzenia przemyskich sprzedawców nie były bardzo przesadzone.

W wyniku przeprowadzonych działań doszło też do aresztowań. – Zatrzymano 9 obywateli Bułgarii, w wieku od 19 do 36 lat, którzy prowadzili handel odzieżą oznakowaną podrobionymi znakami towarowymi światowych producentów – informuje rzecznik podkarpackiego KAS. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 305 ust. ustawy Prawo własności przemysłowej – grozi im kara dwóch lat pozbawienia wolności.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    radekpx_53 2021-02-10 16:21:24

    Ciekawe czy bazarowi handlarze pamiętają jak oni sprzedawali podróbki..że o fajkach z przemytu nie wspomnę ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2021-02-10 16:30:46

    Fajnie że większość rzeczy sami kupują na giełdzie w skoloszowie taniej A sprzedają za podwójną cenę na bazarze i jakoś nie mają z tym problemu tylko wielkie zdziwię że u nich nikt nie chce kupować skoro ta sama rzecz na giełdzie o połowę tańsza żenada 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    BENIAS - niezalogowany 2021-02-10 17:28:13

    Co oni tam zarekwirowali na te  1.6 mil? 160000 par majtek? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama