Reklama

Uff, kapsuła czasu w depozycie

Kapsuła czasu jest bezpieczna! Znajduje się w depozycie głównego wykonawcy budowy kompleksu basenów przy ul. Sanockiej w Przemyślu firmy „Texom” sp. z o.o. Ale to było jasne, bo krakowska spółka to zbyt znana i szanowana firma, aby mogła ją gdzieś posiać...

W poprzednim numerze, w materiale „Gdzie jest kapsuła? Tego by się nie powstydził sam mistrz Bareja!”, nie sugerowaliśmy oczywiście faktu zawłaszczenia przez kogokolwiek tej niezwykle cennej pamiątki. Wskazaliśmy natomiast na moment jej zamurowania w gustownym murku z czerwonej cegły. Jako żywo bowiem przypominało to przedwyborczy capstrzyk, rodem z komedii Stanisława Barei.

Jednak dla pewności skierowaliśmy do przemyskiego magistratu pytanie, co się stało z kapsułą czasu oraz (jeśli gdzieś jednak jest) co się z nią podczas właściwej budowy kompleksu basenów stanie. Odpowiedź otrzymaliśmy w momencie, kiedy pomieszczenie jej w rzeczonym materiale ze względów technicznych było niemożliwe[paywall].

Reklama

Prezentujemy ją w tym numerze. Odpowiedzieli nam i naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Maciej Wolański, i przedstawiciel spółki „Texom”.

– To firma Texom zainicjowała i przygotowała we własnym zakresie uroczyste wmurowanie kapsuły czasu do wcześniej przygotowanej w tym celu konstrukcji ceglanej. Po zakończeniu uroczystości kapsuła została odzyskana i w chwili obecnej znajduje się w depozycie wykonawcy robót. Na etapie realizacji fundamentów budynków basenowych kapsuła zostanie powtórnie wmurowana w ścianę fundamentową, a miejsce wmurowania zostanie oznaczone na poziomie parteru obiektu

Reklama

– odpowiedział M. Wolański.

Zabieg marketingowy. Oczywiście tak!

W podobnym tonie brzmi odpowiedź krakowskiej spółki.

  • „Kapsuła obecnie znajduje się w depozycie firmy Texom sp. z o.o. Po uroczystości została odzyskana celem późniejszego umieszczenia w specjalnie przygotowanym miejscu w konstrukcji budynku. Ze względu na fakt, że Wydział Promocji i Kultury UM w Przemyślu zwrócił się do firmy Texom z propozycją „pierwszego wbicia łopaty” pod rozpoczynającą się inwestycją, z naszej strony zaproponowaliśmy wmurowanie kapsuły czasu, które jest powszechnym w innych samorządach zabiegiem marketingowym, ale oczywiście ze względu na wspomnianą kapsułę ma także wymiar historyczny i międzypokoleniowy. Wydarzenie miało charakter symboliczny i odbyło się przed rozpoczęciem wszelkich robót, co stało się za naszą namową ze względu na względy BHP. Niezmiernie się cieszymy, że sposób przygotowania wydarzenia oraz zabiegi marketingowe w postaci m.in. murku z czerwonej cegły, który stosujemy w większości takich wydarzeń, spodobał się również w Przemyślu, za co serdecznie dziękujemy”.

Nic dodać, nic ująć. Oprócz: solidnego uff. Jeden ze strawestowanych bareizmów zaprezentowanych we wspomnianym materiale – „Kapsułowym skrytożercom mówimy stanowcze nie!” – odwołujemy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/04/2024 16:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama