Policjanci i celnicy zarekwirowali na terenie Przemyśla kontrabandę o wartości ponad 44 tys. zł. Działania prowadzone były w środę wieczorem.
Czterech obywateli Ukrainy zatrzymali wczoraj podczas wspólnych działań policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przemyskiej komendy oraz funkcjonariusze Urzędu Celnego w Przemyślu. Powodem była kontrabanda wykryta w wynajmowanych przez nich pokojach w noclegowni przy ulicy Kopernika. Łącznie przedstawiciele obu służb zarekwirowali 2650 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Z informacji przekazanych przez służby prasowe Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wynika, że z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego Skarb Państwa stracił ponad 44 tys. złotych. Zatrzymanym – trzem mężczyznom w wieku 28, 29 i 33 lat oraz 56-letniej kobiecie – grozi wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru. Wszystkim postawiono już zarzuty.

fot.KMP Przemyśl
Zarekwirowany towar wart był ponad 44 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Odkryli Ameryke ;)Ze pod ich nosem od wielu wielu lat takie rzeczy sie dzieja .Po samym artykle mozna wnioskowac ze jak i panstwo tak i policja robi sobie co chce
Wystarczy przejść się za halę w Jarosławiu i zobaczyć jak Ukraińcy handlują papierosami i wódką od wielu już lat .
Głupota Polskiego rządu niema granic podwyższenie akcyzy lub inne zakazy tylko tworzą szarą strefę bo żaden zakaz nie będzie nikomu mówił co ma kto używać czy jak ma żyć Traci tylko na tym państwo bo nic nie zarabia tylko musi wydawać na ściganie i karanie
"(...) że z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego Skarb Państwa stracił ponad 44 tys. złotych."Rozśmieszają mnie tego typu informacje do łez. Jak Skarb Państwa mógł stracić jak te papierosy nie były jego.
czyżby hotel?
Odkryli Ameryke ;)Ze pod ich nosem od wielu wielu lat takie rzeczy sie dzieja .Po samym artykle mozna wnioskowac ze jak i panstwo tak i policja robi sobie co chce
Wystarczy przejść się za halę w Jarosławiu i zobaczyć jak Ukraińcy handlują papierosami i wódką od wielu już lat .