Na trop tego procederu wpadli w 2024 roku funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce.
Działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu i przy współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie zlikwidowali kanał przerzutowy do Polski obywateli Ukrainy.
- przekazał rzecznik prasowy BiOSG por. SG Piotr Zakielarz.
Organizatorzy nielegalnego procederu – maszyniści kolei ukraińskich mieli ukrywać młodych mężczyzn w lokomotywach pociągów międzynarodowych kursujących z Ukrainy do Przemyśla. W toku śledztwa ustalono, że podejrzani inkasowali po co najmniej 10 tys. dolarów za przemyconą osobę.
W tej sprawie zostało zatrzymanych dwóch maszynistów, którzy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania przekroczeń granicy RP wbrew przepisom. Mężczyźni jednak nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Zostanie wobec nich skierowany do sądu akt oskarżenia.
Dwaj obywatele Ukrainy, którzy przedostali się do UE wykrytym kanałem, zostali zatrzymani na terenie Polski i usłyszeli zarzuty przekroczenia granicy wbrew przepisom przy użyciu podstępu oraz we współdziałaniu z innymi osobami. Przyznali się do zarzucanych czynów i wyjaśnili, że powodem ich działania było uniknięcie wcielenia do wojska.
ReklamaSprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania
- przekazała służba prasową Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze