Reklama

UKS „Aktywna Piątka” w ekstraklasie!

To już pewne – w sezonie 2016 – 2017 zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aktywna Piątka” Przemyśl występować będzie w ośmiozespołowej (najprawdopodobniej) ekstraklasie badmintona. Będzie jedynym zespołem z nasdańskiego miasta, który zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Przemyślanie awans uzyskali z drugiej pozycji, którą zajęli na zakończenie I-ligowych zmagań grupy lubelsko-świętokrzysko-podkarpackiej. Klub, który wygrał całe rozgrywki nie zgłosił się do zmagań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. – To bardzo cieszy, bo uzyskaliśmy awans w sportowej rywalizacji. Zgłosiliśmy już zespół do ekstraklasowych rozgrywek. Teraz dopinamy kwestie organizacyjno-finansowe – zdradził trener przemyskiego zespołu Dariusz Stańko[paywall]. – Musimy zbudować w miarę solidny budżet, który pozwoli nam na występy w ekstraklasie. Potrzeba nam około pięćdziesiąt tysięcy złotych na sezon. To wyjazdy, kwestie sprzętowe, organizacyjne i wynagrodzenia dla zawodniczek i zawodników. To będą symboliczne kwoty, bo nie gramy w lidze piłki nożnej, siatkówki czy piłki ręcznej, ale jakaś gratyfikacja zawsze jest mile widziana. Tym bardziej, że nasi zawodnicy uczą się na przykład w Warszawie czy Lublinie i muszą dojeżdżać na mecze. Władze miasta bardzo pozytywnie wypowiadają się na ten temat, co nas bardzo cieszy – dodał.

Fantastyczne doświadczenie

Ekstraklasa badmintona w sezonie 2016 – 2017 będzie liczyć najprawdopodobniej osiem zespołów, które o tytuł mistrzów Polski rywalizować będą w sześciu turniejach. – Spotykać się będziemy z najlepszymi zespołami i zawodnikami w Polsce. To jedyna szansa, aby na przykład junior zmierzył swoje siły z seniorem. Dla młodzieży to fantastyczne doświadczenie. Czekamy na ostateczne skrystalizowanie się składu zespołów, które zagrają w ekstraklasie. Może się zdarzyć, że drużyn będzie dwanaście, bo nagle ktoś zauważył, że rozgrywki ligowe są bardzo ważnym elementem dla rozwoju badmintona w Polsce. Już zgłosiliśmy akces organizacji jednego z turniejów w Przemyślu, bo uważam, że byłoby bardzo niestosowne, aby grać w ekstraklasie i nie pokazać się na własnym podwórku kibicom – powiedział D. Stańko.

Reklama

Skład zespołu jest już w zasadzie ukształtowany. Tworzyć go będą: Serhij Garist, Wojciech i Grzegorz Stańkowie, Norbert Świerk, Patryk Kordek, Karol Zawalski, Kinga Stefańska, Klaudia Kordek. Przygotowywać się będą pod okiem trenerów: D. Stańki, Tomasza Zawalskiego i Tomasza Kordka. – Czynimy starania o pozyskanie do zespołu jeszcze jednej zawodniczki. Jakość gry kobiet w zespole daje wiele punktów meczowych – podsumował D. Stańko.

Ogromny postęp

Trener Tomasz Zawalski: – Nie odkryję niczego nowego, kiedy powiem, że gra na tym szczeblu rozgrywkowym to ogrom doświadczeń dla naszych młodych zawodników. To także będzie promocja dla miasta, bo Przemyśl nie ma żadnej ekipy w ekstraklasie. Mam nadzieję, iż kibice będą nas wspierać i dopingować. Mimo że to sport trochę niszowy, przekonają się do niego, bo jest naprawdę piękny.

Trener Tomasz Kordek: – W krótkim czasie udało się nam wykonać ogromny skok jakościowy. W ciągu pięciu lat z dyscypliny, która była zupełnie nieznana, stała się bardzo popularna. Mieszkam w Medyce i kiedy zaczęliśmy na sali sportowej wyznaczać linie do kortów badmintonowych wielu pukało się w czoło. A udało się nie tylko wyszkolić zawodników na wysokim poziomie, którzy stale robią postępy i znakomicie rokują, to jeszcze mam problem ze znalezieniem miejsca dla chętnych, chcących grać w badmintona. To dzieci mające osiem, dziewięć lat. Uważam, że ekstraklasa jeszcze to wzmocni.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama