Finałowego rozstrzygnięcia doczekał się we wtorek, 7 maja, konkurs literacko-plastyczny pod hasłem „Umiem pomóc”, zorganizowany przez Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu i adresowany do uczniów szkół podstawowych.
Uczestnicy stanęli przed niełatwym zadaniem przygotowania plakatu bądź napisania opowiadania lub wiersza, które swoim przekazem nawiązywać będą do zagadnienia pierwszej pomocy przedmedycznej. O tym, jak ważna jest umiejętność fachowego udzielenia takiej pomocy, zanim na miejsce dotrą służby medyczne, uczniowie dowiadują się na zajęciach szkolnych. Tę wiedzę mogli wykorzystać, szukając inspiracji twórczej. Ciekawych pomysłów nie brakowało (wpłynęło łącznie 85 prac, w tym 69 plastycznych i 16 literackich z 20 szkół podstawowych), najlepsze doceniono nagrodami i wyróżnieniami. Laureatów uhonorowano podczas finału w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.
W kategorii literackiej na podium znaleźli: Jowita Domańska z kl. 7 Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu (1. miejsce), Mikołaj Rowiński z kl. 6 Szkoły Podstawowej w Trójczycach (2. miejsce) i ex aeqo Martyna Maczuga z kl. 8 Szkoły Podstawowej w Sierakoścach oraz Klaudia Ziętal z kl. 8 Szkoły Podstawowej w Drohojowie (3. miejsca).
W kategorii plastycznej przewidzianej dla[paywall] uczniów klas 1 – 3 tryumfowali: Nina Rohan z kl. 3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu (1. miejsce), Maja Sota z kl. 3 Szkoły Podstawowej w Ostrowie w gm. Radymno (2. miejsce) i Miłosz Zyskowski z kl. 2 Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu (3. miejsce).
Z kolei w kategorii plastycznej przewidzianej dla uczniów klas 4 – 8 laureatami trzech pierwszych miejsc zostali: Kornelia Siara z kl. 6 Szkoły Podstawowej w Ostrowie w gm. Radymno (1. miejsce), Martyna Czadowska z kl. 7 Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu (2. miejsce) i ex aequo Agnieszka Młynarska z kl. 4 Szkoły Podstawowej w Sierakoścach oraz Kinga Domagalska z kl. 7 Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu (3. miejsca).
Oprócz tego w każdej kategorii przyznano też sporo wyróżnień. Wszystkim laureatom gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze