Reklama

Umowa na kolejkę dojazdową parafowana

16/01/2020 13:37

Zapowiadana w roku ubiegłym rewitalizacja kolejki wąskotorowej wkracza powoli w fazę realizacji. Po przyznaniu grantu i zabezpieczeniu funduszy w budżetach partnerów 8 stycznia podpisano umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu pn.: Rewitalizacja Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów.

Umowę o współpracy przy tym projekcie parafowali przedstawiciele 7 samorządów, przez których tereny przebiega trasa kolejki dojazdowej. Na uroczystym podpisaniu dokumentów w przeworskim starostwie, obok lidera projektu[paywall] – starosty Bogusława Urbana, obecny był burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec, wójt gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, wójt gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia oraz uczestnicy projektu spoza powiatu przeworskiego – wójt gminy Hyżne Bartłomiej Kuchta i burmistrz Dynowa Zygmunt Frańczak.

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, a pozostałą kwotę, w tym 4 miliony tzw. wydatków niekwalifikowanych, wyłożą zainteresowane remontem samorządy. Prace mają się rozpocząć w czwartym kwartale br., a zakończyć na początku 2020 roku.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    www. - niezalogowany 2020-01-18 12:46:11

    i dalej zacznie się smarowanie torów tworem to były czasy  heh.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama