Izba Pamięci, w której zgromadzono pamiątki sprzed 25 lat, jest niewielka i mieści się na ostatnim piętrze Szkoły Podstawowej im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku. Tych, którzy do niej zajrzą, przenosi w czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
13 grudnia 1981 roku w Polsce wprowadzono stan wojenny. Trzydzieści trzy lata później Szkoła Podstawowa nr 2 w Przeworsku otworzyła Izbę Pamięci, która ma uświadomić młodzieży, czym naprawdę był PRL, jak się wówczas żyło, mieszkało i spędzało czas wolny, a także jak wtedy pracowano i jak się ubierano. Maleńką szkolną salkę, która stanowi Izbę Pamięci z pamiątkami PRL-u, uroczyście otworzył dyrektor szkoły Bogdan Sebzda wraz z całym sztabem zaangażowanych w projekt osób.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze