Reklama

Upały

06/06/2018 07:54

Takich upałów w maju nie pamiętali najstarsi górale. Co będzie w czerwcu i latem? Sahara, a może lato właśnie już mieliśmy? Dzisiejsze serwisy informacyjne (04.06. br.) podały bilans kolejnego długiego wypoczynku, trwającego od środowego popołudnia, poprzez święto Bożego Ciała i weekend. Niestety, jak co roku, policyjne raporty pełne są tragicznych danych.

Kilkadziesiąt śmiertelnych ofiar wypadków, prawie dwa tysiące kierowców prowadzących pojazdy na podwójnym gazie. Kary za prowadzenie po alkoholu są coraz wyższe. Policja dwoi się i troi w prewencyjnych działaniach. Po okresach wypoczynkowych policyjne kontrole są tak pewne, jak podatki, a i tak masa kierowców ryzykuje życie, zdrowie swoje i bliskich.

Ładna pogoda to setki motocyklistów, tych jadących zgodnie z przepisami i tych na ścigaczach, stwarzających zagrożenie – można rzec – z automatu. W niedzielne popołudnie byłem świadkiem, jak taki amator mocnych wrażeń na podwójnej ciągłej wyprzedzał ścigaczem ciąg samochodów. Ten młody człowiek może mówić o ogromnym szczęściu. Tym razem nikt nie wyjechał zza zakrętu.

Co gorsza na tylnym siedzeniu stalowego rumaka siedziała równie młoda lub młodsza od motocyklisty dziewczyna. Czyjeś dziecko, czyjaś córka. Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, jak można narażać nie tylko siebie, ale i drugą osobę? Brawura, brak wyobraźni, głupota? Chyba wszystko razem.

Do pełnego, niestety mrocznego, obrazu długiego weekendu policja dodała pierwsze statystyki utonięć. Niestety również i tu przeważnie przyczyną jest nierozwaga człowieka. Najczęściej kąpiel po spożyciu alkoholu, w miejscach zakazanych, niedostosowanie swoich umiejętności pływackich do kąpieliska. W przypadku dzieci brak opiekuna. Co roku piszemy o tych zdarzeniach praktycznie to samo, ale nie ma wyjścia, skoro co roku popełniamy te same, tragiczne w skutkach błędy.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kazik - niezalogowany 2018-06-09 14:25:17

    Ciągle alkohol nie został wycofany ze sprzedaży na stacjach paliw. Trudno się dziwić, że tak doskonale komponuje się z użyciem pojazdów mechanicznych, powiem więcej to rodzaj symbiozy. Walka z pijanymi kierowcami mieczem ze styropianu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    natalka.bak_389 2018-07-31 08:47:39

    Cóż, ja nieraz w niedzielę niehandlową skoczę sobie po piwo na stację benzynową i przyznam, że mogłoby mitego brakować. Ale fakt faktem, jest tu pewna sprzeczność...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama