Czerwiec br. był bardzo udany dla łuczników UKS „Tramp” Jarosław. Świetnie zaprezentowali się na arenach ogólnopolskich, a pokłosiem ich startów jest powołanie do reprezentacji Polski Urszuli i Wiktora Kutyłów.
Od 10 do 12 czerwca br. jarosławianie uczestniczyli w XVI Międzynarodowym Pucharze Beskidów w Żywcu, gdzie pobili rekordy życiowe, zajmując wysokie miejsca, tak indywidualnie, jak i w zespołach mieszanych. W kategorii juniorów młodszych W. Kutyła uplasował się na 2. stopniu podium, natomiast U. Kutyła zajęła 8. miejsce. Walcząc razem w zespole mieszanym (mikście) zajęli 4. miejsce. Warto zaznaczyć, że wyniki Urszuli oraz Wiktora były najlepszymi rezultatami wśród polskich zawodników. Przez nimi znajdowali się jedynie reprezentanci Ukrainy. W kategorii open łuków klasycznych oraz bloczkowych pobili swoje rekordy życiowe oraz nabrali doświadczenia, które bez wątpienia wykorzystają podczas następnych zawodów.
Kolejnymi startami były III Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych oraz 39. Międzynarodowy Memoriał Ireny Szydłowskiej w Warszawie. Czerwcowa runda PP była ostatnią szansą na wywalczenie awansu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się niebawem w Krakowie. Czterech juniorów młodszych z jarosławskiego klubu awans wywalczyło wcześniej. W ostatniej rundzie najwyżej, bo na 6. miejscu, rywalizację zakończyła U. Kutyła. Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się W. Kutyła, zajmując 9. miejsce. Wśród kadetów UKS „Tramp” reprezentowali: Kinga Mordarska, Amelia Korczewska, Julia Głąb, Szymon Wawrykowicz oraz Adrian Kruń.
W zawodach memoriałowych Urszula i Wiktor strzelali jako reprezentanci Polskiego Związku Łuczniczego, co było efektem powołania ich do kadry narodowej juniorów młodszych. Indywidualnie Wiktor okazał się najlepszych z kadetów i zajął 1. miejsce, natomiast Urszula zakończyła zawody na 5. miejscu. Po raz kolejny wyniki jarosławian okazały się najlepszymi wśród polskich kadetów.
W kategorii juniorów najlepszą zawodniczką UKS „Tramp” okazała się Sylwia Zając, która po eliminacjach znalazła się w pierwszej „ósemce”. Oprócz Sylwii do eliminacji dostały się także pozostałe juniorki: Natalia Babiak i Natalia Socha, obie kończąc walkę w 1/16 finału. W kategorii open łuków bloczkowych do rywalizacji przystąpili trzej zawodnicy UKS „Tramp”: Damian Pulit, Tomasz Głąb oraz Marek Kuźma. W kategorii open łuków olimpijskich najlepiej zaprezentował się Ryszard Topolnicki, którego strzelania dały miejsce w pierwszej „ósemce”. Wśród kobiet strzelania w 1/16 finału zakończyła Julia Cackowska.
Dwójka zawodników z jarosławskiego klubu – Urszula i Wiktor Kutyła, zostali powołani do kadry narodowej, dzięki czemu będą reprezentować nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Najbliższym wyjazdem są zawody Pucharu Świata w stolicy Rumunii Bukareszcie. Kto wie, czy jarosławianie nie znajdą się w ekipie na Mistrzostwa Europy w Anglii.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze