Reklama

Urząd Miejski: jutrzejsze egzaminy nie są zagrożone

11/04/2019 14:20

Do wczoraj nie było wiadomo, czy w Przemyślu uda się zapewnić pełne składy komisji na egzaminy gimnazjalne z języków obcych. Dziś Urząd Miejski podał informacje na ten temat.

- Zapewnione zostały pełne składy komisji egzaminacyjnych na ostatni, piątkowy dzień sprawdzianu gimnazjalnego. We wszystkich szkołach podstawowych zapewnione zostały również składy komisji do egzaminów ósmoklasisty, które rozpoczynają się w poniedziałek – podaje Witold Wołczyk, rzecznik prasowy magistratu.

W. Wołczyk zapewnia, że dzisiejsze egzaminy przebiegają bez przeszkód.

W strajku bierze dziś udział 27 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto (obok 4 niestrajkujących przedszkoli, dzisiaj strajk zawiesiło Przedszkole nr 7).

- Pracuje 173 nauczycieli i dyrektorów, a 122 osoby przebywa na zwolnieniu lekarskim, w tym na 5 długotrwałym. W prowadzących akcję strajkową placówkach na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych przebywa 311 dzieci – informuje W. Wołczyk.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2019-04-11 16:28:08

    Zbrodniarz  zameldował Schetynie,ze  ie udało  się . Ten już biegnie do Timermansa na skargę ,ze  zmieniono  - nie uzgadniając  z PO  przepisy  w kwestii   powoływania do Komisji  ludzi   którzy co prawda nie pracują zawodowo z Oświacie  ale mają stosowne uprawnienia   ażeby   poddać pod  głosowanie   w Brukseli czy jest  to " zgodne  z prawem eurokołchozowym".  A przecież Schetyna obiecał - marzy im się - ,że w przypadku wygranych wyborów  Zbrodniarz dostanie   tekę ministra oświaty , a tu taki klops , a niech  to  co za pech 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    życzliwy belfrom przemyski obs - niezalogowany 2019-04-11 17:52:39

    Pomijam dosyć wysokie, niezłe  pobory nowoczesnych belfrów ale czy ktoś mnie poprawi że mogą korzystać z 3 krotnego urlopu dla podratowania zdrowia ( oczywiście  w trakcie całej kariery zawodowej), zaświadczenie wystawia lekarz  podstawowej opieki zdrowotnej czyli rodzinny. Pytam prawda czy blef.  Następne pytanie czy tzw . karta nauczyciela jest przepisem nowoczesnym, na dzisiejsze czasy,   czy przypadkiem nie jest  jeszcze wytworem   z czasów tzw.  "komuny"  w II połowie lat 80-tych ,  wtedy rozdawano przywileje dla każdej  strajkującej silniejszej  grupy społecznej,  by utrzymać się przy władzy , obronić socjalizm w Polsce za wszelka cenę. Czy czasem Broniarz ,  Gardzias i inni starzy „ wyjadacze „ nie bronią swoich stanowisk i przywilejów jak niepodległości?. Przecież kilka lat temu pani Dorota  Gardzias w czepku na głowie stała na czele strajku  pielęgniarek.  I jeszcze niech drodzy i szanowni nauczyciele którzy uczą dzieci i młodzież jako wychowawcy strajkować  powiedzą głosem waszego  wodza Sławomira Broniarza , komu  w latach 2020 i dalszych Kaczyński  i jego ludzie , jeśli wygrają wybory,  mają odebrać  pieniądze ,  bądź zmniejszyć  , by dać po 1000 złotych zaniedbanym, przepracowanym ,  biednym i zawsze nie zadowolonym "nauczycielom" i "wychowawcom" kiedy my emeryci i renciści dostaliśmy w br. średnio po  30- 50   zł podwyżki na "rękę ", pytam komu , jakiej grupie , podpowiem ,  najlepiej  oczywiście dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnością  ,  emerytom i rencistom ,by wam  stosunkowo młodym " paniom i panom  koleżankom  i kolegom" dać po tylko 1000 złotych , ponoć i to dla Was o  wiele za mało bo chodzi podobno  nie o pieniądze ale o  prestiż , honor , prawdę,  dowartościowanie zawodu itp. bzdury, pamiętajcie tym zachowaniem nie tylko utracicie resztki prestiżu i zaufania społecznego ale pogrzebiecie całe szkolnictwo na wiele , wiele lat. Pamiętam szkołę  z  początku lat  60-tych ub. wielu , nauczyciele w większości przedwojenni , głównie panie , te prawdziwe nauczycielki i wychowawczynie  , doprawdy byli to inni ludzie , inni wychowawcy inni pedagodzy , jakby z innego świata. Nawet nie porównuję bo nie jestem w stanie przyrównać  te  pokolenia , tamci to byli prawdziwi nauczyciele  , wychowawcy i przyjaciele młodych ludzi , co do dzisiaj z rozrzewnieniem pamiętam i wspominam, mimo że czasem oberwało się pasem. I pamiętajcie drodzy obecni wychowawcy , przy uczniach nigdy , przenigdy nie wspominano o mamonie to był temat tabu , nieistniejący , mimo że w tamtych latach nauczyciele zarabiali grosze i to marne, niemal przysłowiowy "wdowi  grosz " ale  byli honorowi i ambitni zresztą nie tylko nauczyciele . Nadmieniam że w latach 70- 80  ub. wieku osobiście ,  pomimo ukończonych  studiów wyższych   zarabiałem w przeliczeniu na obcą walutę  20 – 25 dolarów na miesiąc , bo takie były czasy , skromniejsze  , biedniejsze, mimo pełnego „ rozkwitu  socjalizmu”  czy „ komunizmu” ale  wesołe , śpiewające i tańczące , czasem pijące , myślę że wielu moich rówieśników urodzonych w latach 50 –tych jeszcze pamięta,  te dancingi (Eger , Polonia, Trojka , Adaria, Karpacka i inne ) i te nie zapomniane  prywatki .Tyle i aż tyle.  przemyski obserwator Dzięki kolego p-k  za " łaskawe "zgodzenie się z moim napisanym w największym skrócie ale  od serca i w miarę oczywiście subiektywny lecz  prawdziwy sposób , mimo iż na pewno część  obecnych nowoczesnych  "belfrów"nie będzie zadowolona ,  wręcz krytyczna , czasem napastliwa ale wszystkim nie dogodzi . Po części  z ludzkiego punktu widzenia rozumiem  tę postawę , bo czasy jakie są każdy widzi, słyszy  i czuje , nikt nic za darmo nie zrobi ,  czasy absolutnie który rządzi bezlitosna "pecunia",  młody piłkarz nie kopnie piłki nie pytając za ile?, aktorka celebrytka czy marna piosenkarka nie zagra roli czy nie zaśpiewa bez zaoferowania grubej forsy , tysiące , czasem miliony złotych czy euro , niestety dochodzą wolno ale nagłaśniane często finansowe roszczenia nawet duchownych mojego Kościoła Katolickiego  za co się wstydzę , no i nauczyciele , co na czasie WYCHOWAWCY , apeluję,  czego uczycie i nauczycie dzieci i młodzież , Oni uczniowie i wychowankowie obserwują każdy Wasz ruch , każde zachowanie a więc jak pan taki kram , w życiu okaże że jacy wychowawcy  jakie młodzieży chowanie takie będzie późniejsze społeczeństwo , a co będzie  internet , komórki , i prawo mamony , bezwzględne zimne , bez serca i duszy prawo zagubienia, pustki  i w istocie alienacji społecznej i rodzinnej jaka już jest od lat w społeczeństwach zachodniej Europy. I drodzy pedagodzy - wychowawcy , nie jesteście biedni , prześladowani ekonomicznie , jak już wyżej napisałem , nie jedyni wykształceni , wręcz dobrze opłacani w porównaniu z innymi zawodami czy grupami społecznymi np. emeryci tzw "starego portfela" , niepełnosprawni czy renciści np. średnia polskiej renty ok .1500 złotych , a Wy jako "elita"za ktąrą się uważacie chcecie  "wydrzeć" innym grupom tym najsłabszym  30% tak od razu , bez dodatkowej pracy , zaangażowania, wysiłku aby tylko dostać kasę , "mieć" , pytam a gdzie "być". Rozumiem złą politykę finansową , ekonomiczna Kaczyńskiego i jego ludzi , te bzdury i czasem kłamstwa nieustannie powielane przez Morawickiego i jego ministrów że mamy miliardy odbierane nieustannie mafiom watowskim , te świnie i krowy Kaczyńskiego podejrzewam że nie zna się na rolnictwie i nie rozumie sensu swoich słów przekazanych przez swoje służby jak Ministra Rolnictwa , nie cieszę się że podobno otrzymam dodatkowo  z łaski  "podarunek " czy "prezent" Najjaśniejszego Prezesa 888 złotych ale po pierwsze jet to "dar" nie niebios,  ale Kaczyńskiego jednorazowy, jako  śmierdząca i zepsuta kiełbasa przedwyborcza , powtarzam jednorazowo ,  bo jestem pewien że w 2020 roku już prezentów nie będzie , jeśli  zdezorganizują finanse państwa , jeśli niebawem  nadejdzie a już nadchodzi ogólnoświatowy kryzys czy spowolnienie gospodarcze , powtarzam mnie to nie cieszy , bardziej martwi i zasmuca , szczególnie że Ministrowa Finansów milczy jak zaklęta , myślę że przerażona. Emeryci i renciści otrzymali w tym roku "wielką"podwyżkę" jako  zgodnie z  przelicznikiem  2,86 % , miał być o czym trąbiono miesiącami 3, 26 , a więc zdołano nas oskubać nawet o te minimalne procenty podobno chodziło o stopień inflacji podanej przez GUS , a Wy ludzie wykształceni "elyta" , uprzewilejowani poprzez  socjalistyczną Kartę Nauczyciela do przesady , chcecie tak od razu podwyżki o 30% , przecież czegoś takiego nie było w historii cywilizowanego świata , no może Zimbabwe , Burkina Faso , Republika Środkowej Afryki , czy Dr. Kongo ale to poza naszym poznaniem.  Może chcecie Wenezueli , państwo leży na ropie naftowej a jest ruiną , nie tą jak przedstawiała przed wyborami Szydło i inni z PIS,  ale ta prawdziwą ruiną co równa się upadkowi państwa , o skutkach nieprzewidywalnych.  A może chcecie drodzy "wychowawcy" i nauczyciele tego co przeżywaliśmy jako Polacy w latach 80-tych ub. weku w finansach państwa jeszcze socjalistycznego.  Były lata że zarabiałem  co pamiętam ok. 1.500.000  zł czyli bylem milionerem , ale buty zwykłe obuwie damskie czy męskie kosztowały wtedy jeśli były w sprzedaży  od 300.000 - 400.000 tys , inflacja w stosunku rocznym 350-400 % , hej wychowawcy "elyto" mówi  Wam to coś ?. Do dzisiaj mam zachowane banknoty o nominałach 20.000 , 10.000 , 5.000 tys , tak na pamiatkę  mam również zachowaną kartkę żywnościową , a nie było wojny czy okupacji , to była polityka rozdawnictwa pieniędzy komunistów dla zachowania "wadzy ludowej", obronienia socjalizmu za wszelka cenę , polityka dodrukowywanie pustych pieniędzy.  Nie wierzycie , ludzie jeszcze żyją , mają długa pamięć , państwo nauczyciele i wychowawcy młodzieży , można popytać swoich starszych "pań koleżanek "już emerytowanych lub przede emeryturą , rodziców , znajomych , sąsiadów czasem dziadków , tego chcecie , to chcecie wymusić czy wystrajkować dla Polski nieszczęście finansowe  które było już naszym udziałem. Natomiast zupełnie nie rozumiem tego poparcia dla strajku głównie celebrytów , marnych aktorów , pisarzy , dziennikarzy wszelkiej  maści profesorów czasem uczonych ,  części samorządowców jak młody pan Bakun  ba czasem dzieci i młodzieży którzy nic z tego nie rozumieją , dziennikarzy , tak dziennikarzy tych liberalnych , czy nie pamiętacie może Bakun nie pamięta bo wtedy był niemowlęciem ale ci starsi , nie pamiętacie tak nieodległych kartek na żywnościowych , wyroby czekoladopodobne  , zarobki ok 20 dolarów miesięcznie , później puste miliony które opisałem oczywiście w największym skrócie bo temat szeroki  przynajmniej dla mnie niegodnego czasem  krytycznego ale szczerego i prawdziwego niemal do bólu , do fundamentów.  Myślę że odtąd mój  "pan-kolega" adwersarz  p-k  zawsze będzie się ze mną zgadzać , bo warto drogi kolego.  Czy pmiętający  jeszcze czasy kartkowe i milionowe ale wesołe się odezwą , może nie mam racji , może przesadzam , czekam na uwagi      

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nie jestem nauczycielem - niezalogowany 2019-04-11 20:37:25

    Mamy XXI wiek a nie lata 60-te ub.wieku, czy uważa Pan, że wtedy było lepiej? Jeżeli tak to wszystko tłumaczy...Jedyne, co wtedy było dobre to szacunek do nauczyciela, teraz wręcz przeciwnie, ludzie skaczą sobie do gardeł bo "mi się należy".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama