Niezwykłe umiejętności oraz nieprzeciętna wiedza pozwoliły absolwentowi I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odnieść wielkie sukcesy w ogólnopolskich konkursach chemicznych.
Patryk Pyrcz, uczeń klasy III został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego organizowanego przez Wydział Chemii UMK w Toruniu pod patronatem stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Tym samym otrzymał maksymalną liczbę punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym na kierunki studiów prowadzonych przez UMK, m.in.: farmacja,[paywall] analityka medyczna, chemia, chemia kosmetyczna.
To nie jedyny sukces młodego absolwenta. Został również wyróżniony w VII edycji Podkarpackiego Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza, za co otrzymał nagrodę rzeczową. Jako jeden z 14 uczniów zakwalifikował się do etapu laboratoryjnego. Warto dodać, że do konkursu przystąpiło 340 uczniów reprezentujących 39 szkół.
Wziął także udział w zawodach II stopnia LXI Olimpiady Chemicznej i Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH i Ogólnopolskim Konkursie Biochemicznym organizowanym przez UMCS w Lublinie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze