Powiedzenie „krok po kroku” w odniesieniu do planów władz gminy Fredropol jest jak najbardziej zasadne. Krok po kroku zmierzają do stworzenia gminy uzdrowiskowo-zdrojowej. Kilka dni temu gminni radni przyjęli uchwałę w sprawie powołania do życia spółki „Uzdrowisko Fredropol”.
Budowa basenu już jest na ukończeniu, prace przy przekształceniu i dostosowaniu na potrzeby zakładu rehabilitacji leczniczej lub po prostu sanatorium w budynku starej szkoły podstawowej niebawem ruszą, podobnie jak budowa nowej podstawówki. Nad całością pieczę ma sprawować spółka, którą wójt gminy zamierzał powołać. Spółka pod nazwą „Uzdrowisko Fredropol”. I takowa powstała podczas ostatniej sesji rady gminy. Początkowy kapitał zakładowy spółki to 5 tys. zł. 100 procent udziałów ma gmina Fredropol.
Jaki jest przedmiot jej działalności? Otóż: sprawy ochrony zdrowia, kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych, utrzymanie gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. A także działalność fizjoterapeutyczna czy działalność usługowa...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 81% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze