W auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu 12 młodych pasjonatów informatyki walczyło w finale VII Maratonu Informatycznego Gimnetiada 2014 – 2015. Patronem medialnym przedsięwzięcia była nasza redakcja.
Finaliści zostali wyłonieni w toku internetowych eliminacji on-line, które od 9 marca br. były publikowane na witrynie konkursu http://konkurs.zseio.net.pl. Zadania polegały na rozwiązaniu drogą internetową przez każdego uczestnika trzech testów i trzech specjalnych zadań otwartych z dziedziny budowy i działania komputera, programów użytkowych i narzędziowych, algorytmiki i programowania oraz sieci komputerowych i Internetu.W finale uczniowie najpierw rozwiązywali test teoretyczny przy komputerach, a potem pięć zadań praktycznych na specjalnie do tego celu przygotowanych stanowiskach. W finale siódmej edycji znaleźli się uczniowie z: Gimnazjum im. J.G. Pawlikowskiego w Medyce, Zespołu Szkół w Rokietnicy, Gimnazjum nr 3 w Przemyślu, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Ostrowie, Niepublicznego Gimnazjum Salezjańskiego w Przemyślu, Gimnazjum im. kard. A.S. Sapiehy w Krasiczynie oraz Gimnazjum Salezjańskiego w Przemyślu. Wraz z nimi przyjechali opiekunowie: nauczyciele informatyki, którzy codzienną, rzetelną pracę przekuwają na sukcesy swoich uczniów.
Wysoki poziom
O poszczególnych miejscach decydowały niekiedy ułamki punktów. Wyróżnienia otrzymali: Michał Kotek (Gimnazjum nr 3 Przemyśl), Sebastian Rożek (Gimnazjum w Krasiczynie), Klaudia Kordek (Gimnazjum w Medyce). 3. miejsce w konkursie zajął Gracjan Tokarz (Gimnazjum w Ostrowie), 2. Mikołaj Pich (ZS Rokietnica), a zwycięzcą został uczeń Gimnazjum Salezjańskiego w Przemyślu Karol Hamielec. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe torby reklamowe, kalendarze i długopisy. Dla najlepszych nagrody ufundowali sponsorzy i przyjaciele szkoły.
Organizacją konkursu od lat zajmują się dwaj nauczyciele Technikum nr 4 w ZSEiO – Marek Zawadzki i Wojciech Psik. – Innowacyjna i nowatorska forma konkursu polega na prowadzeniu wieloetapowych eliminacji drogą internetową. Przypominają one nieco bieg maratoński, a do finału docierają najbardziej wytrwali. Konkurs popularyzuje informatykę. Służy rozbudzaniu zainteresowań i wyszukiwaniu talentów. Od lat wielu laureatów i finalistów zasila szeregi uczniów naszego technikum. Są to później bardzo dobrzy uczniowie, którzy godnie reprezentują szkołę na różnych konkursach. Od trzech lat pomagają przy organizacji konkursu, a w tym roku to właśnie oni – finaliści z lat ubiegłych – przygotowywali pytania teoretyczne i praktyczne oraz administrowali witrynę konkursową. Słowa uznania należy w tym miejscu skierować między innymi do Rafała Pawłowskiego, Dariusza Tomaszewskiego i Mateusza Materlaka. Również i oni nauczyli się wiele, pomagając w organizacji konkursu – powiedział M. Zawadzki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze