Reklama

VII Maraton Informatyczny dla gimnazjalistów rozstrzygnięty

W auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu 12 młodych pasjonatów informatyki walczyło w finale VII Maratonu Informatycznego Gimnetiada 2014 – 2015. Patronem medialnym przedsięwzięcia była nasza redakcja.

Finaliści zostali wyłonieni w toku internetowych eliminacji on-line, które od 9 marca br. były publikowane na witrynie konkursu http://konkurs.zseio.net.pl. Zadania polegały na rozwiązaniu drogą internetową przez każdego uczestnika trzech testów i trzech specjalnych zadań otwartych z dziedziny budowy i działania komputera, programów użytkowych i narzędziowych, algorytmiki i programowania oraz sieci komputerowych i Internetu.

W finale uczniowie najpierw rozwiązywali test teoretyczny przy komputerach, a potem pięć zadań praktycznych na specjalnie do tego celu przygotowanych stanowiskach. W finale siódmej edycji znaleźli się uczniowie z: Gimnazjum im. J.G. Pawlikowskiego w Medyce, Zespołu Szkół w Rokietnicy, Gimnazjum nr 3 w Przemyślu, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Polski w Ostrowie, Niepublicznego Gimnazjum Salezjańskiego w Przemyślu, Gimnazjum im. kard. A.S. Sapiehy w Krasiczynie oraz Gimnazjum Salezjańskiego w Przemyślu. Wraz z nimi przyjechali opiekunowie: nauczyciele informatyki, którzy codzienną, rzetelną pracę przekuwają na sukcesy swoich uczniów.

Wysoki poziom
O poszczególnych miejscach decydowały niekiedy ułamki punktów. Wyróżnienia otrzymali: Michał Kotek (Gimnazjum nr 3 Przemyśl), Sebastian Rożek (Gimnazjum w Krasiczynie), Klaudia Kordek (Gimnazjum w Medyce). 3. miejsce w konkursie zajął Gracjan Tokarz (Gimnazjum w Ostrowie), 2. Mikołaj Pich (ZS Rokietnica), a zwycięzcą został uczeń Gimnazjum Salezjańskiego w Przemyślu Karol Hamielec. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe torby reklamowe, kalendarze i długopisy. Dla najlepszych nagrody ufundowali sponsorzy i przyjaciele szkoły.
Organizacją konkursu od lat zajmują się dwaj nauczyciele Technikum nr 4 w ZSEiO – Marek Zawadzki i Wojciech Psik. – Innowacyjna i nowatorska forma konkursu polega na prowadzeniu wieloetapowych eliminacji drogą internetową. Przypominają one nieco bieg maratoński, a do finału docierają najbardziej wytrwali. Konkurs popularyzuje informatykę. Służy rozbudzaniu zainteresowań i wyszukiwaniu talentów. Od lat wielu laureatów i finalistów zasila szeregi uczniów naszego technikum. Są to później bardzo dobrzy uczniowie, którzy godnie reprezentują szkołę na różnych konkursach. Od trzech lat pomagają przy organizacji konkursu, a w tym roku to właśnie oni – finaliści z lat ubiegłych – przygotowywali pytania teoretyczne i praktyczne oraz administrowali witrynę konkursową. Słowa uznania należy w tym miejscu skierować między innymi do Rafała Pawłowskiego, Dariusza Tomaszewskiego i Mateusza Materlaka. Również i oni nauczyli się wiele, pomagając w organizacji konkursu – powiedział M. Zawadzki.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości