Reklama

W Bachórzu pochylili się nad odnawialnymi źródłami energii [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 16 czerwca, w Kompleksie Rekreacyjno- Sportowym ,,Pod Dębiną” w Bachórzu odbył się II Międzygminny Festyn pn. „Odnawialne źródła energii to nasza wspólna sprawa”. Jego organizatorem był Celowy Związek Gmin ,,Eko-Logiczni” z siedzibą w Błażowej. Wsparli go w tym: Gospodarka Komunalna w Błażowej, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dynowie, Gminna Biblioteka w Dynowie z siedzibą w Bachórzu, Gminny Ośrodek Kultury w Błażowej, Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lubeni.

Jak podkreśliła Beata Zaremba – dyrektor CZG „Eko-Logiczni”: „ celem festynu było budowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców gmin członkowskich, podniesienie świadomości mieszkańców gmin członkowskich w zakresie ochrony środowiska naturalnego, przeciwdziałaniu zmianom klimatu oraz zwiększenie wiedzy o możliwościach, jakie dają odnawialne źródła energii”. Nie zabrakło również części artystycznej, o którą zadbały dzieci ze szkół podstawowych w Harcie i Bachórzu, a także trio akordeonowe z gminy Błażowa, kurpiowski zespół Pod Borem oraz Dawid – uczeń szkoły muzycznej w Stalowej Woli.

Podczas trwania wydarzenia rozstrzygnięto też konkursy zorganizowane w ramach projektu. Nagrody za udział w konkursie na zbiórkę zużytych baterii wręczyła Anna Sowa – dyrektor Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Oddział w Rzeszowie. Trafiły one do Publicznego Przedszkola w Błażowej, SP im. Jana Pawła II w Straszydlu, SP im. Tadeusza Gajcego w Szklarach, SP nr 1 im. Bohaterów Walk Chłopskich w Harcie oraz SP nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie. Jeśli chodzi o zbiórkę makulatury, na nagrody, które wręczył Artur Szczutek – członek Zarządu Powiatu Rzeszowskiego, zasłużyły sobie: SP w Białce, SP im. Jana Pawła II w Straszydlu, SP im. Gen. Władysława Sikorskiego w Hyżnem, SP w Bachórzu oraz Przedszkole Miejskie w Dynowie. 

Reklama

Jak na piknik ekologiczny przystało, nie zabrakło wielkiego testu wiedzy o odnawialnych źródłach energii oraz konkursu na najlepszą makietę. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie szkół w: Bachórzu, Kąkolówce, Harcie i Lecce. O g. 19.30 publiczność do wspólnej zabawy zaprosił zespół YellowHorse, a następnie zespół Mr Zoob. Festyn zakończył się zabawą taneczną z Dj Kondzio.

Impreza została sfinansowana ze środków Regionalnego Programu Wsparcia Edukacji Ekologicznej, które z kolei zostały udostępnione Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/07/2024 16:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości