Wiele miast oferuje darmowe przejazdy komunikacją miejską 1 listopada z okazji Wszystkich Świętych, ale nie jest to standardem. Do tego grona dołącza również Przemyśl. Przejazdy wszystkimi liniami autobusowymi będą w tym dniu darmowe.
1 listopada ruch samochodowy w okolicach cmentarzy jest naprawdę spory, warto więc skorzystać z okazji i dotrzeć na cmentarz komunikacją miejską, auto zostawiając w domu. Za sprawą decyzji prezydenta miasta Przemyśla autobusy MZK kursować będą we Wszystkich Świętych bezpłatnie według rozkładu jazdy jak w niedziele i święta. Dotyczyć to będzie wszystkich linii.
„Rozwiązanie to ma na celu ułatwienie dojazdu na cmentarze mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym Przemyśl, a także ograniczenie natężenia ruchu samochodowego w rejonach nekropolii. Darmowa komunikacja stanowi element działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zmniejszenia utrudnień komunikacyjnych w tym szczególnym dniu” – poinformował magistrat.
Reklama
Ponadto tradycyjnie 1 listopada kursować będą pomiędzy Cmentarzem Głównym i Cmentarzem Zasańskim tzw. linie specjalne „A” i „B” (kursy te realizować będą równocześnie przez dwa autobusy). Rozkłady jazdy prezentujemy w galerii, są także dostępne na stronie internetowej MZK w Przemyślu oraz Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
Miasto informuje także, że w związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do Cmentarza Komunalnego przy ulicy Słowackiego w dniach od 31.10 br. do 2.11 br. przystanek „Przemysława-Działki – kierunek centrum miasta” zostanie w tym terminie wyłączony z ruchu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze