Pieniądze jeszcze wpływają, ale już wiadomo, że w Jarosławiu i jego okolicach uzbierano 95 tys. 915 zł. To absolutny rekord. W ubiegłym roku zebrano 72,5 tys. zł. Rok 2012 był dotychczas rekordowy z sumą 75 tys. zł. Teraz mieszkańcy ziemi jarosławskiej przekazali na konto WOŚP ponad 20 tys. zł więcej.
– Trudno uwierzyć, ale tak się stało. Mobilizacja na całego. Wszystkim bardzo dziękuję, to jest wielki sukces[paywall]. Dziękuję za zaangażowanie, wsparcie, pieniądze i za wiarę. Trzeba brać się do pracy, by w przyszłym roku nie zawieść – podsumowywała tegoroczne granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jarosławiu Teresa Krasnowska, szefowa miejscowego sztabu.
Jarosławska odsłona orkiestry przypomniała o sobie już podczas przedświątecznego jarmarku. Finał ruszył w czwartek, 12 stycznia. Imprezy odbywały się także w piątek i sobotę. W niedzielę pojawili się wolontariusze z puszkami. W akcji uczestniczyło wielu młodych ludzi, włączyły się instytucje i organizacje, przedsięwzięcie wspierał też burmistrz Jarosławia. Efekt tego zaangażowania zaskoczył nawet organizatorów.
Organizacją finałów WOŚP w Jarosławiu zajmuje się Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia z Teresą Krasnowską na czele. W tym roku partnerami wspierającymi byli: Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu oraz Komenda Hufca ZHP. Zbierano na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Przez 13 lat działania WOŚP w Jarosławiu i okolicy zebrano ponad 760 tys. zł. Sprzęt pochodzący z fundacji można znaleźć w miejscowych placówkach służby zdrowia. Jego wartość jest liczona w setkach tysięcy złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Piękna inicjatywa byłem świadkiem jak proboszcz parafii Wólka pelkinskej wyrzucił wolontariuszy z placu kościelnego bo nie mają jego zgody na zbiórkę to się w głowie nie mieści ze ksiądz może mieć tyle nienawiści
no bo "wierni" pomylili puszki z taca tak trudno zrozumiec?
Bo nad wszystkich ziem branki milsze Laszki kochanki
Piękna inicjatywa byłem świadkiem jak proboszcz parafii Wólka pelkinskej wyrzucił wolontariuszy z placu kościelnego bo nie mają jego zgody na zbiórkę to się w głowie nie mieści ze ksiądz może mieć tyle nienawiści
no bo "wierni" pomylili puszki z taca tak trudno zrozumiec?
Bo nad wszystkich ziem branki milsze Laszki kochanki