Reklama

W korowodzie wieńców

Sierakośce były miejscem dożynek gminy Fredropol. Wszystko odbyło się dokładnie tak, jak nakazuje rytuał tego typu uroczystości.

Impreza rozpoczęła się od mszy św. koncelebrowanej przez ks. dziekana Zbigniewa Kołodzieja, a współkoncelebrantem był m.in. gwardian klasztoru w Kalwarii Pacławskiej ojciec Krzysztof Hura[paywall]. Po eucharystii korowód wieńców, niesionych przez delegacje z Rybotycz, Młodowic, Fredropola i Sierakośc, a prowadzony przez gospodarza i organizatora dożynek, wójta gminy Fredropol Mariusza Śnieżka, przeszedł z kościoła parafialnego na plac obok świetlicy wiejskiej w Sierakoścach.

Tam gospodarz gminy M. Śnieżek złożył rolnikom i wszystkim osobom pracującym na roli podziękowania za żmudną pracę i trud, życząc jednocześnie mieszkańcom gminy wszelkiej pomyślności. Na jego ręce starostowie dożynek Izabela Młynarska i Klaudiusz Janiszczak przekazali tradycyjny bochen chleba, wypieczony z tegorocznych plonów. Cała trójka, podtrzymując piękną tradycję, podzieliła go pomiędzy wszystkich uczestników uroczystości.
Po części oficjalnej licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy oraz przybyli goście mieli możliwość obejrzenia bogatego programu artystycznego. Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl” wraz z chórem „Pokolenie” z Nowosiółek Dydyńskich przedstawił Wesele Kresowe. Swoje umiejętności wokalne zaprezentował też Igor Sytyński z Dobromila. Prawdziwą gratką był koncert gwiazdy wieczoru – zespołu „Kordian”. Natomiast najmłodsi miło spędzili czas przy grach i zabawach prowadzonych przez animatorów.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama