Reklama

W Łowcach na bogato, w Chłopicach po gospodarsku. Czy powstaną dwie nowe muszle koncertowe w gminie?

12/07/2018 17:00

Urząd Gminy Chłopice stara się domknąć inwestycje w infrastrukturę kulturalną w swoich sołectwach. Miejscowości bez chociażby grzybka jest coraz mniej. Teraz wójt Andrzej Czyż chce zrealizować budowę dwóch muszli koncertowych w Łowcach i Chłopicach. Plany, zwłaszcza tej pierwszej, wyglądają imponująco.

Pieniędzy na budowę muszli w Chłopicach wójt chce poszukać u Loklanej Grupy Działania. Droższa budowa w Łowcach byłaby możliwa dzięki środkom z RPO. – Złożyliśmy dokumenty. Próbujemy. Jeśli nie uda się w tym roku, powalczymy w przyszłym  – zapewnia o swojej determinacji w tej sprawie A. Czyż.[paywall]

W Łowcach muszla, siłownia i plac zabaw

– Długo przeglądaliśmy różne rozwiązania. Oglądaliśmy zdjęcia podobnych obiektów z całej Polski – opowiada wójt. Wreszcie wybrano odpowiedni projekt. – Program, w którego ramach chcemy pozyskać środki na budowę, wymaga, żeby świetlica była czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie raz w tygodniu odbędzie się zabawa – wyjaśnia.

Dlatego w łowcach zaplanowano imponujący kompleks kulturalno-rozyrwkowy. Oprócz wspomnianej muszli koncertowej powstanie bogato wyposażona siłownia „pod chmurką”, plac zabaw, specjalny stół do warcabów oraz szachów plenerowych, miejsce na ognisko oraz zadaszone siedziska, gdzie mieszkańcy będą mogli się spotkać we wspólnym gronie.

Szczególnie interesująco wygląda plan ogrodu sensorycznego. Będzie to wydzielony obszar zielony, gdzie specjalnie przygotowane otoczenie będzie można chłonąć wszystkimi zmysłami. W obrębie ogrodu powstaną: strefa dźwięku, smaku, strefa dotykowo-węchowa, labirynt, wreszcie strefa rekreacyjno-dydaktyczna oraz strefa zdrowia.

W Chłopicach nieco skromniej, po gospodarsku

Przy okazji projektowania kompleksu w Łowcach zrodził się pomysł zagospodarowania parkingu w Chłopicach. – Po poprzedniku został mi wyłożony kostką teren na pastwiskach – opowiada wójt Czyż. – Postanowiliśmy, że w tym miejscu postawimy muszlę koncertową, taką jak w Łowcach – dodaje. Dzięki takiemu rozwiązaniu gmina mniej wyda na projekty, ale to jeszcze nie koniec oszczędności.

– Chcemy, żeby w muszli było podłączenie siłowe. Zorganizowanie przyłącza elektrycznego jednorazowo dla danej imprezy wymaga wiele zachodu i jest kosztowne – argumentuje włodarz gminy. Plany budowy muszli koncertowej  w Chłopicach  mają mniejszy rozmach, ale miejscowość z całą pewnością zyska. Wójt zapowiada, że parking bynajmniej nie straci swej funkcjonalności, wręcz przeciwnie, zyska nowe, dodatkowe przeznaczenie. W urzędzie chcą zakupić kilkadziesiąt ławek.

– Jak będzie jakaś impreza, na przykład dni gminy, te ławki się rozstawi. Po jej zakończeniu złoży, a ludzie będą mogli nadal w tym miejscu zostawiać samochody – podsumowuje wójt. Realizacja tych ambitnych planów uzależniona jest od oceny złożonych przez urząd gminy wniosków. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, inwestycje warte grubo ponad pół miliona złotych ruszą jesienią.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kosmos - niezalogowany 2018-07-23 14:47:48

    ''Jak zarobim 200 zł''tak śpiewał Tońcio i Szczepcio dawno temu .Tak się złożyło że nigdy nie zarobili ,plany zostały w nie - zrealizowane. ŁOWCE CZEKAJĄ CIERPLIWIE .Radni gminni widzimy za co bierzecie diety .Tak samo ''działa''Rada parafialna .Ci to chociaż społecznie się udzielają

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama