Urząd Gminy Chłopice stara się domknąć inwestycje w infrastrukturę kulturalną w swoich sołectwach. Miejscowości bez chociażby grzybka jest coraz mniej. Teraz wójt Andrzej Czyż chce zrealizować budowę dwóch muszli koncertowych w Łowcach i Chłopicach. Plany, zwłaszcza tej pierwszej, wyglądają imponująco.
Pieniędzy na budowę muszli w Chłopicach wójt chce poszukać u Loklanej Grupy Działania. Droższa budowa w Łowcach byłaby możliwa dzięki środkom z RPO. – Złożyliśmy dokumenty. Próbujemy. Jeśli nie uda się w tym roku, powalczymy w przyszłym – zapewnia o swojej determinacji w tej sprawie A. Czyż.[paywall]
– Długo przeglądaliśmy różne rozwiązania. Oglądaliśmy zdjęcia podobnych obiektów z całej Polski – opowiada wójt. Wreszcie wybrano odpowiedni projekt. – Program, w którego ramach chcemy pozyskać środki na budowę, wymaga, żeby świetlica była czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie raz w tygodniu odbędzie się zabawa – wyjaśnia.
Dlatego w łowcach zaplanowano imponujący kompleks kulturalno-rozyrwkowy. Oprócz wspomnianej muszli koncertowej powstanie bogato wyposażona siłownia „pod chmurką”, plac zabaw, specjalny stół do warcabów oraz szachów plenerowych, miejsce na ognisko oraz zadaszone siedziska, gdzie mieszkańcy będą mogli się spotkać we wspólnym gronie.
Szczególnie interesująco wygląda plan ogrodu sensorycznego. Będzie to wydzielony obszar zielony, gdzie specjalnie przygotowane otoczenie będzie można chłonąć wszystkimi zmysłami. W obrębie ogrodu powstaną: strefa dźwięku, smaku, strefa dotykowo-węchowa, labirynt, wreszcie strefa rekreacyjno-dydaktyczna oraz strefa zdrowia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.''Jak zarobim 200 zł''tak śpiewał Tońcio i Szczepcio dawno temu .Tak się złożyło że nigdy nie zarobili ,plany zostały w nie - zrealizowane. ŁOWCE CZEKAJĄ CIERPLIWIE .Radni gminni widzimy za co bierzecie diety .Tak samo ''działa''Rada parafialna .Ci to chociaż społecznie się udzielają
''Jak zarobim 200 zł''tak śpiewał Tońcio i Szczepcio dawno temu .Tak się złożyło że nigdy nie zarobili ,plany zostały w nie - zrealizowane. ŁOWCE CZEKAJĄ CIERPLIWIE .Radni gminni widzimy za co bierzecie diety .Tak samo ''działa''Rada parafialna .Ci to chociaż społecznie się udzielają