Reklama

W Lubaczowie powstanie PSZOK

Tak samo jak istotna jest prawidłowa segregacja odpadów, tak ważna jest dostępność Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Wiedzą o tym również władze miasta Lubaczów. Właśnie dlatego 21 sierpnia burmistrz miasta Krzysztof Szpyt w obecności posłanki Teresy Pamuły podpisał umowę z firmą Uni-Dekor na budowę PSZOK-u w Lubaczowie.

Przedsiębiorca na budowę obiektu ma 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. 4 mln 749 tys. 525 zł dofinansowania do lubaczowskiego PSZOK-u pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych, realizowanego w ramach rządowego funduszu Polski Ład.

„W przyszłości wybudowany PSZOK może się stać bazą do powołania spółki komunalnej, która będzie obsługiwała mieszkańców w zakresie wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych w mieście” – zapowiada lubaczowski magistrat.

Przypomnijmy, że do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mogą trafić m.in.: odpady wielkogabarytowe, budowlane, rozbiórkowe, poremontowe, zużyte opony, elektrośmieci, baterie i akumulatory, chemikalia i przeterminowane leki.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama