Tak samo jak istotna jest prawidłowa segregacja odpadów, tak ważna jest dostępność Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Wiedzą o tym również władze miasta Lubaczów. Właśnie dlatego 21 sierpnia burmistrz miasta Krzysztof Szpyt w obecności posłanki Teresy Pamuły podpisał umowę z firmą Uni-Dekor na budowę PSZOK-u w Lubaczowie.
Przedsiębiorca na budowę obiektu ma 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. 4 mln 749 tys. 525 zł dofinansowania do lubaczowskiego PSZOK-u pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych, realizowanego w ramach rządowego funduszu Polski Ład.
„W przyszłości wybudowany PSZOK może się stać bazą do powołania spółki komunalnej, która będzie obsługiwała mieszkańców w zakresie wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych w mieście” – zapowiada lubaczowski magistrat.
Przypomnijmy, że do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mogą trafić m.in.: odpady wielkogabarytowe, budowlane, rozbiórkowe, poremontowe, zużyte opony, elektrośmieci, baterie i akumulatory, chemikalia i przeterminowane leki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze