Reklama

W Lubaczowie uczcili Żołnierzy Wyklętych

03/03/2018 12:30

Złożenie kwiatów przed pomnikiem Niepodległości oraz msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej złożyły się na upamiętnienie w Lubaczowie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystość rozpoczęła się przy pomniku Niepodległości, gdzie poszczególne delegacje władz samorządowych, instytucji państwowych, szkół, służb mundurowych oraz kół i organizacji kombatanckich złożyły kwiaty.

Następnie zebrani udali się do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Tam przyszedł czas na przemówienia. Wicestarosta Wiesław Huk podkreślił, że pamięć o żołnierzach niezłomnych jest naszym obowiązkiem. – Po raz ósmy spotykamy się, żeby uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tych, którzy byli torturowani i walczyli o wolną Polskę, o to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju – powiedział.

Mszy św. w intencji ojczyzny i żołnierzy niezłomnych przewodniczył  ks. ppłk Eugeniusz Łabisz, a kazanie wygłosił ks. Andrzej Stopyra, dziekan dekanatu Lubaczów.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości