Złożenie kwiatów przed pomnikiem Niepodległości oraz msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej złożyły się na upamiętnienie w Lubaczowie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uroczystość rozpoczęła się przy pomniku Niepodległości, gdzie poszczególne delegacje władz samorządowych, instytucji państwowych, szkół, służb mundurowych oraz kół i organizacji kombatanckich złożyły kwiaty.
Następnie zebrani udali się do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Tam przyszedł czas na przemówienia. Wicestarosta Wiesław Huk podkreślił, że pamięć o żołnierzach niezłomnych jest naszym obowiązkiem. – Po raz ósmy spotykamy się, żeby uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tych, którzy byli torturowani i walczyli o wolną Polskę, o to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju – powiedział.
Mszy św. w intencji ojczyzny i żołnierzy niezłomnych przewodniczył ks. ppłk Eugeniusz Łabisz, a kazanie wygłosił ks. Andrzej Stopyra, dziekan dekanatu Lubaczów.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze