Tak na wszelki wypadek, gdyby np. przez Przemyśl przetoczyła się armia wojsk sojuszniczych i organizacji NATO, w urzędzie miejskim powstał Punkt Kontaktowy Host Nation Support (Wsparcia Państwa – Gospodarza) Prezydenta Miasta Przemyśla. Takie zarządzenie wydał 10 kwietnia br. włodarz nadsańskiego grodu Robert Choma.
HNS to wojskowa i cywilna pomoc udzielana wojskom sojuszniczym i organizacjom (które wykonują zadania, przemieszczają się lub są rozlokowane) przez państwo przyjmujące w czasie pokoju, kryzysu i w czasie wojny. Punkt Kontaktowy HNS to stanowisko wskazane przez samorząd (w jego strukturze) do reprezentowania go przy np. planowaniu czy realizacji różnych zadań wojskowych.
Czy z racji zarządzenia R. Chomy powstanie kolejne stanowisko w przemyskim magistracie? Otóż[paywall] nie.
– Powstanie punktu kontaktowego Host Nation Support nie jest nowym działaniem. Od wielu lat zadania tego punktu były wykonywane, teraz zostało to ujęte w konkretne zapisy. To skutek wydania zarządzenia przez wojewodę podkarpackiego, który zleca gminom zadania związane z obronnością. Powstanie punktu kontaktowego nie wiąże się też z zatrudnianiem dodatkowych ludzi czy wydzieleniem jakichś specjalnych pomieszczeń – wszystkie zadania opisane w zarządzeniu wykonywać będą w razie potrzeby upoważnieni pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Przemyślu – poinformował rzecznik prasowy wspomnianej instytucji Witold Wołczyk.
Stałą obsadę Punktu Kontaktowego HNS Prezydenta Miasta Przemyśla stanowią: naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM w Przemyślu Agnieszka Radziejowska (kierownik punktu), jej zastępca Maciej Szeremeta oraz trójka pracowników tego wydziału.
Do zadań głównych należeć będzie m.in.: koordynowanie działań na terenie miasta Przemyśla na wypadek obecności obcych wojsk, współpraca w zakresie wymiany informacji z Punktem Kontaktowym HNS Wojewody Podkarpackiego czy gromadzenie oraz prowadzenie i aktualizacja zbioru danych o zasobach obronnych miasta, które będą ewentualnie potrzebne wojskom sojuszniczym czy organizacjom NATO.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czyli chodzi o to,ze zrobia koszary w magistracie?
Pan Prezydent z naszego miasta chce zrobic poligon wojskowy i cel skoncentrowanych ataków wojsk przeciwnych.Normalni ludzie w tym także stratedzy dążą do tego ,żeby wojny jeżeli już są koniecznościa to toczyc jak najdalej od domu a szczególnie niszczycielskie bitwy pozostawiające po sobie jedynie gruzowisko.W swoim zapale"patriotycznym" Pan prezydent juz wyraźnie przesadza zapraszając walczących do naszego grodu.Dzisiaj już miast nikt nie broni ,to za wysokie koszty.Ale pogrobowcy totalnych zniszczeń w naszym mieście jednak jeszcze są.Takie pomysły nie tylko ocierają się o szpital psychiatryczny ale są bardzo groźne dla mieszkańców narażając ich życie bez żadnych potrzeb.A z takich pomysłów walczące armie chętnie korzystają.Mogą do woli grabić,gwałcić itd i nikt ale to nikt ich nie rozliczy.
których bo te sojusze zmieniają się szybciej niż w kalejdoskopie .
ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku . ścieżka rowerowa na Wysockiego robiona jest z polbruku
>>gdyby np. przez Przemyśl przetoczyła się armia wojsk sojuszniczych i organizacji NATO, w urzędzie miejskim powstał Punkt Kontaktowy...<<Panie Prezydencie - wojna to nie piaskownica! Gdyby się przetoczyła to ten cały UM nie miałby już wtedy nic do gadania jeżeli w ogóle by jeszcze istniał.
Pan prezydent zatrzymał się na pierwszej wojnie i chce reaktywować twierdze przemyską
w niezależnych wolnych mediach w internecie poszła informacja na całą Polskę ,że Stowarzyszenie Ukraińskie wystąpiło na piśmie do Rady Miejskiej w Przemyślu o przyznanie dotacji miejskiej na organizację obchodów 100lecia odrodzenia Polski w mieście Przemyśl. Czy to Ukraińcy mają Polakom tak poważne obchody organizować za polskie pieniądze? czy lokalne media nic nie wiedzą o tym? skoro w całej Polsce wrze tytuły :"""Przemyśl wpadł w ukraińskie ręce -SZOK"" czy ktoś z przemyskich internautów ma jakieś świeższe informacje na ten temat???
Potem się będą chwalić ile to km ścieżek wybudowali... a roweżyści maja gdzieś takie ścieżki wolą jechać jezdnią...Panie Choma jeszcze żeś się Pan nie nauczył? Albo robi się coś porządnie albo lepiej wcale bo tyko marnuje Pan nasze pieniądze...Przykład inwestycji na pół gwizdka:- Wyciąg narciarski- Pawilon na stoku- Wodny Pac zabaw- Stefa ekonomiczna- i wreszcie nieszczęsne ściezki roweroweSame porażki...
https://kresy.pl/wydarzenia/ss-halyczyna-dywizja-bohaterow-ulicami-lwowa-przeszedl-marsz-z-okazji-75-rocznicy-utworzenia-ss-galizien-video-foto/
https://www.youtube.com/watch?v=V0JKqYu7_Ds
Chcą wojsk sojuszniczych , jakich?, może to będą "striłci "zza miedzy? A tak na poważnie , bo Choma nie jest poważny pytam , co zrobił ten przemyski "włodarz" jak go określa Życie , by w Przemyślu stacjonował przynajmniej 1 batalion ten marnej Obrony Terytorialnej im. Antka Maciory . Młoda pani poseł Szmidt Rodziewicz potrafiła załatwić batalion dla Jarosławia , zaś 4 budrysów przemyskich ( Kuchciński , Matusiewicz , Rząsa , Bakun) + Choma nie potrafili zrobić tego co zrobiła jedna posłanka z Jarosławia. I tak Jarosław ma już 3 bataliony , Królewski Wolny Przemyśl z bidą jeden i to marny tak ilościowo jak i sprzętowo. Aby dodać kolorytu sprawie pamiętam jak Choma wysłał swojego pretorianina z kancelarii łapę do Warszawy by negocjował sprawę stacjonowania batalionu kiedy wszystko było już uzgodnione , kiedy zapadły decyzje że w Przemyślu tego rodzaju dziwacznego wojska nie będzie a więc zwykła improwizacja , komedia. Dlaczego o tym wspominam , po pierwsze nigdy takie pospolite ruszenie nikogo nie obroni , po drugie chodziło o zagospodarowanie budynku może dwóch po zniszczonym przez "wadzę" i upadłym szpitalu wojskowym gdzie taki batalion mógłby mieć siedzibę. Przypominam że w swojej kampanii wyborczej były przewodniczący RM śp. W. Bukowski deklarował sprowadzenie wojska do Przemyśla, skoro zmarł inni kolesie z PiS mieli obowiązek spełnić i zrealizować przedwyborczą obietnicę swojego partyjnego i samorządowego szefa , a co zrobili , jak widać wielkie gówno , jak zresztą zwykle w upadłej mieścinie zwanym jeszcze Przemyślem. A dawne budynki jak szpitala wojskowego i koszar , dawnej Pomony , Synagogi na Słowackiego , internatu na Tatarskiej , dawnego Domu Robotniczego ( Kino Bałtyk) , Kamienica Tomaszewskiej przy Pl. Konstytucji i wiele , wiele innych nie wymienionych niech nadal gniją aż się zawalą i problem sam się rozwiążę. To najlepszy scenariusz dla Chomy , tej rady-bezrady i tych posłów , dla całej przemyskiej dobrej zmiany.
do przemyski obserwator !!! - i reszty rodowitych Polaków w Przemyślu należy zasypać skrzynki mailowe i facebooka zwłaszcza posła W.Bakun z Kukiz15 on jeszcze jako jedyny nie obrósł MCHEM korupcji i mamony , bo na Kuchcińskigo , Matusiewicza i Rząsę nie ma co liczyć to są starzy korytowi WYŻERACZE ciągnący KASE tylko przez lata do własnej prywatnej-kieszeni. Ludzie głosujcie w najbliższych wyborach samorządowych nawet na byle jakiego PRZYBLEDE byle nie na to badziewie co teraz jest u KORTA!!!!!!!!!
Czyli chodzi o to,ze zrobia koszary w magistracie?
Pan Prezydent z naszego miasta chce zrobic poligon wojskowy i cel skoncentrowanych ataków wojsk przeciwnych.Normalni ludzie w tym także stratedzy dążą do tego ,żeby wojny jeżeli już są koniecznościa to toczyc jak najdalej od domu a szczególnie niszczycielskie bitwy pozostawiające po sobie jedynie gruzowisko.W swoim zapale"patriotycznym" Pan prezydent juz wyraźnie przesadza zapraszając walczących do naszego grodu.Dzisiaj już miast nikt nie broni ,to za wysokie koszty.Ale pogrobowcy totalnych zniszczeń w naszym mieście jednak jeszcze są.Takie pomysły nie tylko ocierają się o szpital psychiatryczny ale są bardzo groźne dla mieszkańców narażając ich życie bez żadnych potrzeb.A z takich pomysłów walczące armie chętnie korzystają.Mogą do woli grabić,gwałcić itd i nikt ale to nikt ich nie rozliczy.
których bo te sojusze zmieniają się szybciej niż w kalejdoskopie .