Reklama

W magistracie są gotowi na przyjęcie sojuszniczych wojsk

Tak na wszelki wypadek, gdyby np. przez Przemyśl przetoczyła się armia wojsk sojuszniczych i organizacji NATO, w urzędzie miejskim powstał Punkt Kontaktowy Host Nation Support (Wsparcia Państwa – Gospodarza) Prezydenta Miasta Przemyśla. Takie zarządzenie wydał 10 kwietnia br. włodarz nadsańskiego grodu Robert Choma.

HNS to wojskowa i cywilna pomoc udzielana wojskom sojuszniczym i organizacjom (które wykonują zadania, przemieszczają się lub są rozlokowane) przez państwo przyjmujące w czasie pokoju, kryzysu i w czasie wojny. Punkt Kontaktowy HNS to stanowisko wskazane przez samorząd (w jego strukturze) do reprezentowania go przy np. planowaniu czy realizacji różnych zadań wojskowych.

Czy z racji zarządzenia R. Chomy powstanie kolejne stanowisko w przemyskim magistracie? Otóż[paywall] nie.

– Powstanie punktu kontaktowego Host Nation Support nie jest nowym działaniem. Od wielu lat zadania tego punktu były wykonywane, teraz zostało to ujęte w konkretne zapisy. To skutek wydania zarządzenia przez wojewodę podkarpackiego, który zleca gminom zadania związane z obronnością. Powstanie punktu kontaktowego nie wiąże się też z zatrudnianiem dodatkowych ludzi czy wydzieleniem jakichś specjalnych pomieszczeń – wszystkie zadania opisane w zarządzeniu wykonywać będą w razie potrzeby upoważnieni pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Przemyślu – poinformował rzecznik prasowy wspomnianej instytucji  Witold Wołczyk.

Reklama

Stałą obsadę Punktu Kontaktowego HNS Prezydenta Miasta Przemyśla stanowią: naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM w Przemyślu Agnieszka Radziejowska (kierownik punktu), jej zastępca Maciej Szeremeta oraz trójka pracowników tego wydziału.

Do zadań głównych należeć będzie m.in.: koordynowanie działań na terenie miasta Przemyśla na wypadek obecności obcych wojsk, współpraca w zakresie wymiany informacji z Punktem Kontaktowym HNS Wojewody Podkarpackiego czy gromadzenie oraz prowadzenie i aktualizacja zbioru danych o zasobach obronnych miasta, które będą ewentualnie potrzebne wojskom sojuszniczym czy organizacjom NATO.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    vvv - niezalogowany 2018-04-28 20:08:58

    Czyli chodzi o to,ze zrobia koszary w magistracie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz. - niezalogowany 2018-04-28 20:17:06

    Pan Prezydent z naszego miasta chce zrobic poligon wojskowy i cel skoncentrowanych ataków wojsk przeciwnych.Normalni ludzie w tym także stratedzy dążą do tego ,żeby wojny jeżeli już są koniecznościa to toczyc jak najdalej od domu a szczególnie niszczycielskie bitwy pozostawiające po sobie jedynie gruzowisko.W swoim zapale"patriotycznym" Pan prezydent juz wyraźnie przesadza zapraszając walczących do naszego grodu.Dzisiaj już miast nikt nie broni ,to za wysokie koszty.Ale pogrobowcy totalnych zniszczeń w naszym mieście jednak jeszcze są.Takie pomysły nie tylko ocierają się o szpital psychiatryczny ale są bardzo groźne dla mieszkańców narażając ich życie bez żadnych potrzeb.A z takich pomysłów walczące armie chętnie korzystają.Mogą do woli grabić,gwałcić itd i nikt ale to nikt ich nie rozliczy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-04-28 20:26:36

    których bo te sojusze zmieniają się szybciej niż w kalejdoskopie .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości