8,4 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rozdysponowanych zostało pomiędzy podkarpackie gminy z przeznaczeniem na budowę nowych zbiorników retencyjnych lub modernizację tych już istniejących. W Pruchniku, który z powyższej puli otrzymał maksymalną możliwą kwotę dofinansowania, trwają już prace nad budową stawu w parku miejskim.
Na wiosnę br. informowaliśmy o pozytywnych rozstrzygnięciach dotyczących naboru wniosków o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które dotyczyły 17 zadań zgłoszonych przez 16 gmin. Maksymalna kwota dofinansowania na utworzenie na terenie samorządu otwartego zbiornika do retencjonowania wód opadowych i roztopowych, które będą gromadziły również wody gruntowe i płynące, np. w rowach melioracyjnych czy małych ciekach wodnych, mogła wynosić 500 tys. zł. Właśnie taką udało się pozyskać gminie Pruchnik na budowę stawu do retencji wody. W ramach tej inwestycji zaplanowano wykonanie stawu w linii brzegowej o powierzchni ok. 14 arów wraz z infrastrukturą towarzyszącą, niezbędną do funkcjonowania otwartych zbiorników retencyjnych. Prace nad budową zbiornika już trwają. Powstaje on w parku miejskim. Gmina dziękuje mieszkańcom za cierpliwość i zapewnia, że wszystko jest na dobrej drodze, by stworzyć piękną i funkcjonalną przestrzeń dla lokalnej społeczności.
Na liście 16 beneficjentów, oprócz Pruchnika, znalazły się też inne gminy bezpośrednio z naszego regionu: Narol, Laszki i Lubaczów, przy ostatnia otrzymała dofinansowanie aż na dwa projekty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze