Reklama

W parku miejskim powstaje staw

8,4 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rozdysponowanych zostało pomiędzy podkarpackie gminy z przeznaczeniem na budowę nowych zbiorników retencyjnych lub modernizację tych już istniejących. W Pruchniku, który z powyższej puli otrzymał maksymalną możliwą kwotę dofinansowania, trwają już prace nad budową stawu w parku miejskim.

Na wiosnę br. informowaliśmy o pozytywnych rozstrzygnięciach dotyczących naboru wniosków o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które dotyczyły 17 zadań zgłoszonych przez 16 gmin. Maksymalna kwota dofinansowania na utworzenie na terenie samorządu otwartego zbiornika do retencjonowania wód opadowych i roztopowych, które będą gromadziły również wody gruntowe i płynące, np. w rowach melioracyjnych czy małych ciekach wodnych, mogła wynosić 500 tys. zł. Właśnie taką udało się pozyskać gminie Pruchnik na budowę stawu do retencji wody. W ramach tej inwestycji zaplanowano wykonanie stawu w linii brzegowej o powierzchni ok. 14 arów wraz z infrastrukturą towarzyszącą, niezbędną do funkcjonowania otwartych zbiorników retencyjnych. Prace nad budową zbiornika już trwają. Powstaje on w parku miejskim. Gmina dziękuje mieszkańcom za cierpliwość i zapewnia, że wszystko jest na dobrej drodze, by stworzyć piękną i funkcjonalną przestrzeń dla lokalnej społeczności.

Na liście 16 beneficjentów, oprócz Pruchnika, znalazły się też inne gminy bezpośrednio z naszego regionu: Narol, Laszki i Lubaczów, przy ostatnia otrzymała dofinansowanie aż na dwa projekty.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/07/2024 16:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama