W aż 13 przemyskich placówkach oświatowych w br. kończy się kadencja ich dyrektorom. Odbyły się już konkursy na poszczególne stanowiska. Prawdopodobnie w pięciu mogą się pojawić nowi szefowie. Mogą, ale nie muszą...
Konkursy na nowych dyrektorów przeprowadzone zostały zarówno w przedszkolach, jak i szkołach podstawowych, średnich oraz placówkach specjalnych. Jeśli chodzi o te pierwsze, przeprowadzono je w przedszkolach: nr 3, 9, 12, 13 i 16. W przypadku drugich w kolejności typów szkół chodzi o cztery podstawówki nr: 1, 4, 6 i 16, a także o dyrektorski stołek w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego, Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusz Korczaka i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej[paywall].
W Przedszkolu nr 3 w Przemyślu na stanowisku pozostała Urszula Dzierzgowska-Rudnik, w „dwunastce” – Barbara Dubaniowska, w „szesnastce” – Marta Szczawińska. Konkursy nie zostały rozstrzygnięte w dwóch pozostałych, czyli przedszkolu nr 9 i 13. Powodem był brak kandydatów na dyrektorskie stanowisko. W takich wypadkach nowego szefa wskazuje prezydent miasta Wojciech Bakun. Być może będą to dotychczasowi dyrektorzy (nr 9 – Elżbieta Bukalska, nr 13 – Barbara Kapuścińska), być może ktoś inny.
Nowego dyrektora mieć będzie Szkoła Podstawowa nr 1. Do tej pory szefował jej Maciej Kozłowski. Nazwisko nowego znane będzie po wręczeniu nominacji. W SP 4 szefową pozostała Dorota Kotuła, w SP 6 – Halina Kasyan. Nierozstrzygnięty został konkurs na dyrektora SP 16 z Oddziałami Integracyjnymi. Tam pełniącą obowiązki dyrektora była do tej pory Barbara Kędra.
Jednemu z najstarszych w Polsce liceów wciąż dyrektorować będzie Tomasz Dziumak. Podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o SOSW nr 2. Tam szefować w dalszym ciągu będzie Zbigniew Berestecki. Po wielu latach pracy na dyrektorskim stanowisku z posadą żegna się dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego Tadeusz Baran, przechodząc na zasłużoną emeryturę. Konkurs w „elektroniku” nie został rozstrzygnięty, więc o tym, kto poprowadzi tę placówkę w przyszłym roku, zdecyduje prezydent W. Bakun.
Dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pozostała Halina Wiśniewska.
W przypadku wskazania nowego szefa jednostki przez włodarza miasta, cała procedura musi się zakończyć do końca sierpnia br. Po wskazaniu musi zostać jeszcze wydana opinia rady pedagogicznej danej placówki i Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze