Reklama

W przemyskich szkołach sporo zmian na dyrektorskich stołkach

W aż 13 przemyskich placówkach oświatowych w br. kończy się kadencja ich dyrektorom. Odbyły się już konkursy na poszczególne stanowiska. Prawdopodobnie w pięciu mogą się pojawić nowi szefowie. Mogą, ale nie muszą...

Konkursy na nowych dyrektorów przeprowadzone zostały zarówno w przedszkolach, jak i szkołach podstawowych, średnich oraz placówkach specjalnych. Jeśli chodzi o te pierwsze, przeprowadzono je w przedszkolach: nr 3, 9, 12, 13 i 16. W przypadku drugich w kolejności typów szkół chodzi o cztery podstawówki nr: 1, 4, 6 i 16, a także o dyrektorski stołek w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego, Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusz Korczaka i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej[paywall].

Przedszkola i podstawówki

W Przedszkolu nr 3 w Przemyślu na stanowisku pozostała Urszula Dzierzgowska-Rudnik, w „dwunastce” – Barbara Dubaniowska, w „szesnastce” – Marta Szczawińska. Konkursy nie zostały rozstrzygnięte w dwóch pozostałych, czyli przedszkolu nr 9 i 13. Powodem był brak kandydatów na dyrektorskie stanowisko. W takich wypadkach nowego szefa wskazuje prezydent miasta Wojciech Bakun. Być może będą to dotychczasowi dyrektorzy (nr 9 – Elżbieta Bukalska, nr 13 – Barbara Kapuścińska), być może ktoś inny.

Reklama

Nowego dyrektora mieć będzie Szkoła Podstawowa nr 1. Do tej pory szefował jej Maciej Kozłowski. Nazwisko nowego znane będzie po wręczeniu nominacji. W SP 4 szefową pozostała Dorota Kotuła, w SP 6 – Halina Kasyan. Nierozstrzygnięty został konkurs na dyrektora SP 16 z Oddziałami Integracyjnymi. Tam pełniącą obowiązki dyrektora była do tej pory Barbara Kędra.

Bez zmian w „Słowaku”

Jednemu z najstarszych w Polsce liceów wciąż dyrektorować będzie Tomasz Dziumak. Podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o SOSW nr 2. Tam szefować w dalszym ciągu będzie Zbigniew Berestecki. Po wielu latach pracy na dyrektorskim stanowisku z posadą żegna się dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego Tadeusz Baran, przechodząc na zasłużoną emeryturę. Konkurs w „elektroniku” nie został rozstrzygnięty, więc o tym, kto poprowadzi tę placówkę w przyszłym roku, zdecyduje prezydent W. Bakun.

Reklama

Dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pozostała Halina Wiśniewska.

W przypadku wskazania nowego szefa jednostki przez włodarza miasta, cała procedura musi się zakończyć do końca sierpnia br. Po wskazaniu musi zostać jeszcze wydana opinia rady pedagogicznej danej placówki i Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama