Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu radni przyjęli projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na realizację projektu pod nazwą „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Przemyśla i Radymna”. Pozytywna opinia radnych była niezbędna do realizacji przedsięwzięcia przez dwa miasta w tzw. partnerstwie.
Jak pokazuje praktyka, wniosek złożony przez co najmniej dwa podmioty ma znacznie większe szanse na unijne dofinansowanie, niż gdyby to zrobił jeden samorząd. Władze Przemyśla i Radymna doszły do porozumienia w sprawie[paywall] przystąpienia do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 z projektem pod nazwą „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Przemyśla i Radymna”.
Liderem będzie Przemyśl. Zakres prac w nadsańskim mieście obejmować będzie przede wszystkim dostawę i montaż do gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie miasta ok. 270 sztuk paneli fotowoltaicznych na potrzeby produkcji energii elektrycznej, pomp ciepła typu woda-powietrze na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz kotłów na biomasę klasy 5 z automatycznym podajnikiem na potrzeby centralnego ogrzewania. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 7,5 mln zł, z czego 5,9 mln zł to wnioskowane dofinansowanie. Wkład własny, który pokryty zostanie z wpłat chętnych do współpracy mieszkańców Przemyśla, to ok. 1,6 mln zł.
W Radymnie będzie podobnie, z tym że planowanych jest ok. 100 paneli fotowoltaicznych, a także wspomniane już pompy ciepła i kotły na biomasę.
Cały projekt ma zostać zrealizowany w latach 2017 – 2018, oczywiście pod warunkiem uzyskania dofinansowania z RPO na lata 2014 – 2020.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze