Reklama

W Przemyślu i Radymnie szykują się na naturalne pozyskiwanie energii

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu radni przyjęli projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na realizację projektu pod nazwą „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Przemyśla i Radymna”. Pozytywna opinia radnych była niezbędna do realizacji przedsięwzięcia przez dwa miasta w tzw. partnerstwie.

Jak pokazuje praktyka, wniosek złożony przez co najmniej dwa podmioty ma znacznie większe szanse na unijne dofinansowanie, niż  gdyby to zrobił jeden samorząd. Władze Przemyśla i Radymna doszły do porozumienia w sprawie[paywall] przystąpienia do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 z projektem pod nazwą „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Przemyśla i Radymna”.

Liderem będzie Przemyśl. Zakres prac w nadsańskim mieście obejmować będzie przede wszystkim dostawę i montaż do gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie miasta ok. 270 sztuk paneli fotowoltaicznych na potrzeby produkcji energii elektrycznej, pomp ciepła typu woda-powietrze na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz kotłów na biomasę klasy 5 z automatycznym podajnikiem na potrzeby centralnego ogrzewania. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 7,5 mln zł, z czego 5,9 mln zł to wnioskowane dofinansowanie. Wkład własny, który pokryty zostanie z wpłat chętnych do współpracy mieszkańców Przemyśla, to ok. 1,6 mln zł.

W Radymnie będzie podobnie, z tym że planowanych jest ok. 100 paneli fotowoltaicznych, a także wspomniane już pompy ciepła i kotły na biomasę.

Reklama

Cały projekt ma zostać zrealizowany w latach 2017 – 2018, oczywiście pod warunkiem uzyskania dofinansowania z RPO na lata 2014 – 2020.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama